Brak produktów w koszyku.

Czym ozdobić kominek?

Niejednej osobie marzy się przytulny i piękny salon, w którym główną rolę odgrywa stylowy kominek. To właśnie kominek jest elementem, który buduje klimat wnętrza, dodaje mu uroku, pomaga stworzyć przyjemną, rodzinną atmosferę. W salonie z takim kominkiem, z wielką przyjemnością spędza się czas, a szczególnie w czasie zimowych wieczorów. 

Jednak kominek pełni również funkcję dekoracyjną. Może podkreślać styl wnętrza i stworzoną przez nas aranżację. Odpowiedni kominek dobrać można do salonu nowoczesnego, odpowiedni do salonu klasycznego, bardzo eleganckiego czy romantycznego. Przy wyborze z pewnością liczy się materiał, wykończenie czy kolor. Jednak styl temu wyjątkowemu miejscu nadają również dodatki. A możliwości jest wiele. Szczególną ozdobą kominka może być zegar kominkowy.

Jak dobrać zegar do kominka?

Zegar stojący na kominku również należy dopasować do jego stylu. Ale nie tylko wygląd się liczy. Zegary kominkowe są dekoracjami wysokiej jakości. Wykonywane są z najlepszych materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu są trwałe i służą dłużej bez żadnych problemów. Zegary są też wyjątkowo piękne i dekoracyjne. Każdy zegar kominkowy jest wykonany z niezwykłą precyzją. Widać to na pierwszy rzut oka. Zegary kominkowe są niezwykle dekoracyjne. Czasami są to jakieś wyjątkowe wzory i zdobienia, na przykład motywy roślinne. Bardzo często zegary kominkowe są wykonane z drewna. Jest to drewno wysokiej jakości, bardzo piękne i eleganckie. Zazwyczaj pokryte jest zabezpieczającą warstwą lakieru, dzięki czemu zyskuje dodatkowy połysk. Wtedy są jeszcze bardziej eleganckie i stylowo wykończone. Niezwykle ozdobne są też tarcze samych zegarów. Zazwyczaj są dość duże, składają się z różnych mechanizmów. Tarcze często są pozłacane, co jeszcze podkreśla ich szyk. Szczególnie dekoracyjne są jednak te zegary, które tworzą prawdziwe kompozycje. Często wtedy zegar osadzony jest na specjalnej podstawce lub szkatułce, a dodatkowo pojawia się obok jakaś ciekawa figurka. Takie zegary kominkowe mogą być pokryte warstwą brązu i wtedy też prezentują się wyjątkowo ekskluzywnie.

Zegar kominkowy jest zatem bardzo ciekawą i wyjątkowo charakterystyczną ozdobą – zarówno kominka, jak i wnętrza. Poza tym pełni funkcję praktyczną, wskazując aktualny czas. Osoby, które posiadają w swoim domu kominek, z pewnością powinny rozważyć zakup takiego eleganckiego zegara. Wybór jest ogromny – zarówno w sklepach tradycyjnych, na przykład tych z antykami, jak i w sklepach internetowych.   

 

zamknij