Brak produktów w koszyku.

Dekoracje do domu - jak stylowo i gustownie udekorować dom?

Komplet Podpórek do Książek

Nic tak nie nadaje wyrazu, jak ładne i zdobne artykuły dekoracyjne. Dzięki nim każde wnętrze zyskuje charakteru, który sprawia, że dobrze się w nim czujemy. To właśnie dekoracje zapełniają naszą przestrzeń, po to, by było w niej przytulnie i miło. Mogą to być najróżniejsze elementy i dodatki. Niektóre będą spełniały kilka użytecznych funkcji, a inne zaś będą tylko i aż zakrywającym gołą ścianę ozdobnikiem.

Dekoracje do domu do do mogą być bardzo różnorodne i mogą znajdować się w wielu miejscach. Często ze względu na swoje walory estetyczne to one w pierwszej kolejności przykuwają uwagę naszych gości. Mogą one zadziwiać, śmieszyć, konsternować lub być po prostu naturalnym dopełnieniem do reszty wyposażenia domowego. Dekoracjami w naszym wnętrzu mogą być przecież także meble, lecz raczej kojarzymy je z nieco innymi przedmiotami.

Dekoracje naścienne

Jednym z rodzajów ozdób mogą być dekoracje ścienne. Gdy słyszymy takie hasło, to większość z nas w pierwszej chwili kojarzy je z obrazami. Jest to rzecz jasna celne skojarzenie, gdyż obrazy to doskonałe dekoracje do ozdoby naszych ścian. Podobnie jak zdjęcia zawieszane w antyramach lub mniejszych ramkach. Dzięki takim ozdobom możemy uczynić z naszego wnętrza prawdziwą galerię sztuki lub co najmniej ścianę pełną wspomnień, na której zaprezentowane są bliskie naszemu sercu fotografie lub ważne dla nas dzieła artystyczne.

Kolejnym przykładem pełnych stylu dekoracji naściennych, które upiększą każde pomieszczenie, są reliefy. Są to bardzo stylowe przedmioty, które sprawiają, że wystrój naszych wnętrz zyskuje na estetycznej jakości. Te wyjątkowe ozdobniki nadadzą charakteru całej domowej przestrzeni. Przypominają one nieco niewielkie obrazy, a to ze względu na swoją strojną ramkę.

Dodatki lub dekoracje naścienne mogą też występować w formie figurek. Figury na ścianę to staranie wykonane, stylowe i piękne przedmioty, które możesz sobie kupić, gdy pragniesz zadbać o swoje pomieszczenia. Są to elementy wyłącznie dekoracyjne, które mają przede wszystkim wzbudzić zachwyt odbiorcy poprzez swój kunsztowny wygląd. Ich forma, kolor i tworzywo powinny nadać dobry ton dla Twojego wnętrza.

Magiczna Dekoracja Ściany Ornamentowana Czaszka Bawołu

Praktyczne dekoracje ścienne

Innym przykładem naściennych dekoracji w naszym domu mogą być nieco bardziej funkcjonalne akcesoria jak np. półki. Są one połączeniem użyteczności oraz stylu. Sprawiają, że nasza przestrzeń niejako się zapełnia. W wielu domach ściany są niemalże puste, natomiast powieszenie na nich półek wydatnie je upiększa. Co ważne, na nich można też położyć inne elementy dekoracji. Półki mogą być też rogowe, przez co puste kąty naszych pokoi będą znacznie ciekawsze. Warto wiedzieć, że półki nie muszą być jedynie zlepkiem połączonych ze sobą prostokątnych desek. Ich wygląd może być bardziej wytworny, przez co nasz dom silnie na tym zyska.

Innym elementem dekoracyjnego wyposażenia domu, którego można się spodziewać na ścianie, jest zegar naścienny. Takie zegary mogą nie tylko pełnić funkcję informującą nas o danej godzinie, lecz rzecz jasna poprzez piękno ich wykonania, mogą przykuwać oko każdego gościa. Mogą być zaprojektowane w dowolnym, zgodnym z pozostałymi dekoracjami stylu. Możemy spotkać zegary nawiązujące do minionych epok lub nieco bardziej współczesne lub nawet futurystyczne. Ważne, by nasze wnętrza zyskały nieco charakteru. Dekoracje w formie zegara są bardzo często spotykane, jednak rzadko ich prezencja rezonuje z pozostałymi akcesoriami naszych wnętrz. Dlatego warto dobrze przemyśleć wybór zegara naściennego, tak aby pasował on do naszego domu.

Mówi się, że nic tak nie powiększa pomieszczenia, jak lustro. Otóż lustra opierane o ściany lub przytwierdzone do nich gwoździami, sprawiają, że wnętrze zyskuje nie tylko optycznie, lecz także ze względu na styl. Pomieszczenie, w którym znajduje się, chociażby jedno lustro jest po prostu piękniejsze.

Nietypowe dekoracje ścian w domu

Dekoracje, akcesoria lub dodatki, które możemy powiesić na swoją ścianę, mogą być bardzo pomocne w naszym codziennym życiu. Przykładem takiego przedmiotu są, chociażby szafki na klucze. Te niewielkie, zdobne, wiszące skrzyneczki umieszczane tak, by wygodnie był do nich sięgnąć, sprawiają, że nie trzeba już szukać swych klucz po całym domu. Skoncentrowanie ich w jednym miejscu, dobrze wpłynie na organizację domowych czynności. Dzięki niej wszyscy domownicy zmniejszą ryzyko spóźnień do pracy lub szkoły, które wiąże się z nerwowymi poszukiwaniami kluczy tuż przed wyjściem z domu. Oczywiście pełne stylu oraz piękne dodatki, jakimi są szafki na klucze, dodadzą Twojemu pomieszczeniu smaku.

Dekoracyjne dodatki do wnętrz możesz ze sobą łączyć. Tak na przykład do swojej kolekcji zdjęć wybierz gustowne ramki. Mogą one być w stylu vintage, retro, glamour, biedermeier albo nawet wiktoriańskim. Komponowanie i zestawianie ze sobą co raz to nowych elementów może dawać wiele satysfakcji. Piękne, przywołujące najprzyjemniejsze wspomnienia zdjęcia mogą być okraszone zdobnymi ramkami, które również mogą przyciągać uwagę swoim wyglądem. Zarówno szerokie, drewniane, jak i nieco cieńsze stalowe lub pełne zdobień mogą sprawić, że Twoja ściana będzie się bardzo miło kojarzyć. Kolekcje zdjęć rodzinnych, fotografie bliskich osób, pamiątki z ważnych uroczystości oraz wydarzeń z naszego życia mogą być należycie wyeksponowane. W końcu ich wartość sentymentalna jest dla nas tak duża, więc dobrze byłoby wzmocnić ich walory wizualne. Dzięki ramkom zdjęcia zyskają na uroczystym wyglądzie i będą znacznie bardziej zauważalne dla nas i dla naszych gości.

Pomysłowe dekoracje do domu

Produkty dekoracyjne mają wiele zalet, a mieszkanie bez z nich wydaje się puste. Akcesoria z różnego stylu, o różnych dizajnie i o odmiennym przeznaczeniu, są wspaniałym dodatkiem do wielu wnętrz. Zawsze znajdzie się dla nich jakieś stosowne miejsce i zawsze znajdziemy takie produkty, które będą stylowe, piękne i co najważniejsze - będą pasowały do mebli i innych części domowego wyposażenia.

Dekoracje do wnętrz mogą być zabawne lub traktowane z przymrużeniem oka. W postaci niewielkiego bibelotu lub innego drobiazgu, który będzie dla nas wyjątkowy. Przykładem takiego przedmiotu może być dekoracyjna skrzynka na listy. Nie tylko można w niej chować różnorakie przedmioty lub właśnie listy, ale przede wszystkim jest atrakcyjna ze względu na swój dizajn. Stalowe, wykonane w stylu vintage, pokryte licznymi zdobieniami sprawią, że Twoje wnętrze zdecydowanie się wzbogaci.

Podpórki do Książęk Zegar Biały Królik Shabby Chic

Z pewnością w wielu domach znajdują się pokaźne zbiory bogate w książki. Nasz dom to miejsce, w którym może mieścić się nasza prywatna biblioteka. Dlatego u siebie w domu powinno się odpowiednio wyeksponować nasze książki, tak by łatwo było do nich sięgać i aby ułatwić nam ich wybór. Z pewnością mogą przydać się wyjątkowe, starodawne lub nowoczesne podpórki do książek. Możemy umiejscowić je zarówno na regale lub półce z książkami, jak i tam, gdzie dane miejsce nie jest im przeznaczone. Oznacza to, że podpórki do książek są bardzo uniwersalnym rodzajem produktów dekoracyjnych, który można użyć także w celu uporządkowania naszej księgarskiej kolekcji. Dzięki nim możesz niejako odmienić swoją przestrzeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zamknij