Brak produktów w koszyku.

Idealne siedzisko w Twoim domu

Po całym dniu na nogach, kiedy już wszystkie ważne sprawy zostały zamknięte, dobrze jest rozsiąść się wygodnie przy filiżance herbaty. Jest jeden warunek – trzeba mieć gdzie. Po godzinach  na niewygodnych krzesłach i fotelach w samochodach i komunikacji miejskiej zasługujemy na odrobinę luksusu. Zapewni go nam elegancka sofa z wolutami, szezlong w stylu empire lub duży fotel z wysokim oparciem. W wyborze siedziska dla siebie pomoże nam sprecyzowanie naszych potrzeb i dostosowanie do stylu własnego mieszkania.

W zależności od tego, w jakiej pozycji spędzamy większość dnia będziemy odczuwali równe potrzeby dla wypoczynku. Jeżeli w pracy dużo stoimy, a lubimy czytać, dobrym pomysłem na wypoczynek może być lektura w wygodnym fotelu, oczywiście przy dobrze dobranym oświetleniu. Jeżeli lubimy odpoczywać na wpół leżąco po całym dniu za biurkiem, warto wybrać sofę lub szezlong. To bardzo dobre rozwiązanie podczas oglądania filmu czy ulubionego programu telewizyjnego.

Miejsce odpoczynku, które cieszy oko

Dla miłośników baroku idealnym rozwiązaniem będzie siedzisko na niskich nogach, które zajmuje niewiele miejsca, więc zmieści się zarówno w wystylizowanym salonie jak i sypialni. Taki stołek nie tylko jest wygodny, ale i efektownie wygląda. Sofy i szezlongi można znaleźć w najrówniejszych stylach: od rokoko po empire. Podobnie przedstawiają się możliwości wyboru fotela.

Wygodnie i zdrowo

Fotel czy sofa nie służą tylko dekoracji, ale przede wszystkim wypoczynkowi. Ten zaś powinien być dobry dla naszego zdrowia. Dlatego należy dobrać je pod kątem swojej budowy. Ważne, aby siedzisko było dostosowane do naszego wzrostu, szerokości ramion i bioder. Nie można się zrelaksować w za ciasnym fotelu czy za małym stołku rodem z baroku. Także wysokość nóg mebla ma znaczenie – nikt nie lubi mieć kolan przy brodzie podczas siedzenia. Jeśli nie dosięgamy stopami do podłogi, rozwiązaniem może być podnóżek dobrany do siedziska kolorystycznie i stylistycznie. Dodatkowo pozwoli on lepiej zrelaksować się naszym stopom, które oparte o miękką poduszkę wypoczną po całym dniu.

Nie od dziś wiadomym jest, że stres niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Niestety, nie da się go uniknąć w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć swój sposób na relaks. Dobrze dobrane, pięknie wykonane siedzisko na pewno nam w tym pomoże. 

zamknij