Brak produktów w koszyku.

Jak eksponować ramki na zdjęcia?

Wśród licznych dekoracji wnętrz, do tych szczególnie popularnych możemy zaliczyć ramki na zdjęcia. Ramki pojawiają się w większości domów i pozwalają w ten sposób podkreślić rodzinną atmosferę. Jednak odpowiednio dobrane, stają się jednocześnie wyjątkową ozdobą wnętrza. Aby ramka dobrze się prezentowała we wnętrzu, musi odpowiadać stylowi aranżacji. Inną wybierzemy zatem dla wnętrza romantycznego, inną dla nowoczesnego, a jeszcze inną dla klasycznego. Wyposażenie i wystrój wnętrza wpłyną na to, jaki kolor, wzór i kształt będzie miała ramka. Ma przecież być ona dopełnieniem aranżacji. 

Do wyboru, do koloru - różnorodność wśród ramek

Z wyborem odpowiedniej ramki nie powinno być większego problemu. W sklepach z dekoracjami wnętrz i różnymi akcesoriami znaleźć możemy je w każdym stylu. Dostępne są bardzo proste, wykonane z drewna czy plastiku, ale również istnieją ramki stylowe, bogato zdobione i niezwykle efektowne. Taka ramka stanie się oryginalną dekoracją każdego wnętrza – czy to salonu, sypialni, jadalni czy pokoju dziecięcego. Jednak nie tylko sam wybór ma znaczenie. Trzeba również zastanowić się nad tym, jak takie ramki eksponować we wnętrzach.

Stawiamy, czy wieszamy, czyli jak stworzyć ciekawy kącik wspomnień?

Możliwości mamy oczywiście wiele. Jeżeli zdecydujemy się na ramki stojące, to możemy ustawić je w sposób tradycyjny. Ramki na fotografie świetnie prezentują się na komodzie, szafce, czy wiszącej półce. Można je również umieścić na parapecie czy większym regale. Jeżeli decydujemy się na jedną ramkę foto, to powinna ona być na tyle duża i charakterystyczna, by była widoczna. Nie chcemy, by sprawiała wrażenie, że znalazła się w danym miejscu przez przypadek. Stylowa, elegancka ramka na zdjęcie będzie tak niezwykłą dekoracją, że na danym meblu nie muszą się pojawiać już inne ozdoby. Zwłaszcza jeżeli wybierzemy większą, posiadającą miejsce na kilka zdjęć.  Jednak z ramek na zdjęcia możemy też tworzyć pewne kompozycje. Najlepiej wtedy by były one dość do siebie podobne – mogą mieć takie same kolory czy kształty, a inne wielkości. Wtedy można na półce czy komodzie ustawić kilka ramek obok siebie, nawet w sposób nieuporządkowany. Taka kompozycja również stanie się wyjątkową dekoracją wnętrza.   

Do wyboru mamy również ramki wiszące. Przy ich rozmieszczaniu działają podobne zasady. Szczególnie ciekawie będzie prezentować się ściana, na której umieścimy kilka lub kilkanaście ciekawych ramek na zdjęcia. Oczywiście z nich również trzeba wykonać przemyślaną kompozycję. Jednak taka oryginalna ściana stanie się niebanalną ozdobą wnętrza. 

zamknij