Brak produktów w koszyku.

Jak można przechowywać biżuterię?

Biżuteria to nieodłączny element stylizacji każdej kobiety. Biżuteria stanowi ozdobę, często przysłowiową „kropkę nad i”. Odpowiednią biżuterię bez problemu można dobrać do okazji – czy do pracy, do szkoły, na obiad z przyjaciółkami, elegancką kolację czy wieczorną imprezę. Do wyboru mamy naprawdę niezwykle zróżnicowaną biżuterię. Przede wszystkim wyróżniamy różne jej rodzaje - pierścionki, bransoletki, naszyjniki, wisiorki, przywieszki, broszki czy spinki. Taka biżuteria może być wykonana ze złota, srebra oraz innych materiałów. Może być bardzo elegancka lub wręcz śmieszna. Dodatkowo jest zdobiona różnymi kamieniami, perłami oraz ręcznie  wykonywanymi ozdobami. Kobiety gromadzą w swoich domach spore kolekcje biżuterii – na każdą okazję. Dlatego tak ważne jest, by zastanowić się, jak ją odpowiednio przechowywać. Biżuterię można przechowywać na wiele sposobów. Wszystko zależy od tego, jak dużo jej mamy i ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. Bardzo ważne jest, by o biżuterię odpowiednio dbać, gdyż  przechowywana w nieładzie szybko się zniszczy i straci swój urok. 

Szkatułka czy wieszak, co wybrać?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakupienie szkatułki do przechowywania biżuterii. Możemy dobrać odpowiednią szkatułkę do naszych potrzeb. Bardzo praktyczne są szkatułki w formie dużej skrzyni, które posiadają wiele osobnych przegródek. Wtedy biżuteria z każdego rodzaju może leżeć osobno. Nie będą się nam plątać łańcuszki czy bransoletki, a dzięki temu nie będą też pękać. Poza tym łatwiej będzie znaleźć to, co jest nam potrzebne. W takiej szkatułce łatwiej jest bowiem utrzymać porządek. Dostępne są też mniejsze szkatułki, w których można przechowywać mniejszą ilość biżuterii. Takie szkatułki warto też wybierać ze względu na ich funkcję dekoracyjną. Szkatułki mają różne kształty i wzory. Niektóre będą idealnie pasować do wnętrz romantycznych, inne do nowoczesnych, klasycznych czy stylowych. Niektóre szkatułki są wyjątkowo ozdobne – posiadają eleganckie wykończenie, zdobione są motywami roślinnymi, postaciami aniołów czy kobiet, mają eleganckie wieczka oraz pozłacane elementy. Stylowe szkatułki stają się wyjątkową dekoracją wnętrza.

Poza tym biżuterię można też trzymać na specjalnych stojakach. Mają one różna formy i najczęściej również są bardzo dekoracyjne. Taki stojak posiada kilka wieszaczków, na których można trzymać biżuterię. Czasami można też zakupić specjalne stojaki na biżuterię podobne do tych, które pojawiają się u jubilera. Wtedy biżuterię również łatwiej jest przechowywać w sposób uporządkowany. Na pewno będzie nam dłużej służyła i ładniej się prezentowała. 

zamknij