Brak produktów w koszyku.

Jak urządzić gabinet?

W dużym mieszkaniu lub domu warto pomyśleć nad przeznaczeniem jednego z pokoi na gabinet. Dotyczy to nie tylko osób, które prowadzą firmę lub przynoszą część pracy biurowej do domu. Gabinet to idealne miejsce dla prowadzenia domowych rachunków, wypełniania dokumentów, nauki czy czytania książek. To także dobre miejsce do przyjmowania gości, których nie chcemy wprowadzać w nasze życie osobiste. Najlepszy do tego celu będzie pokój, który nie kumuluje w sobie kuchennych hałasów i zgiełku salonu. Dobrze, kiedy znajduje się jednocześnie blisko drzwi wejściowych. Dzięki temu nie musimy przeprowadzać przez całe mieszkanie oficjalnych gości.

Niezbędne wyposażenie

W gabinecie obowiązkowo musi znajdować się pięć mebli. Po pierwsze: biurko. Powinno być ono dopasowane do naszych potrzeb. O jego wielkości decyduje, czy pracujemy tylko na laptopie, czy będzie tam stał także komputer stacjonarny. Istotne jest z jak dużej ilości dokumentów zwykle korzystamy. Dla zdrowia naszego kręgosłupa warto zadbać o odpowiednio dobrany fotel, który nie tylko będzie wygodny, ale przede wszystkim pozwoli nam zachować prawidłową postawę siedzącą. Trzecim ważnym elementem jest regał na książki i dokumenty. Może on pełnić rolę małej ścianki działowej, za którą urządzimy kącik do czytania. Jego centralnym punktem będzie wygodny fotel, szezlong lub sofka. Obok warto postawić mały stolik lub barek, który pozwoli odłożyć książkę w każdym momencie a także mieć pod ręką filiżankę z ulubioną herbatą. W przypadku, kiedy nasz gabinet jest nieduży, regał można zastąpić półkami, a miejsce do lektury ograniczyć do fotela, przy którym stanie ostatni ważny mebel – stolik kawowy, który sprawdzi się dla nas samych jak i ewentualnych gości.

O czym warto pamiętać?

Warto zadbać, aby meble w gabinecie wpisywały się w jeden styl, a najlepiej i jeden rodzaj wykończenia. Doda to powagi wnętrzu, którego harmonia dobrze wpłynie na nasze skupienie, tak ważne podczas pracy umysłowej. W osiągnięciu komfortu pomoże nam także odpowiednia kolorystyka ścian. Odpowiednie będą jasne, stonowane i pastelowe barwy, które nie będą męczyć wzroku. Z uwagi na zdrowie należy także zadbać o dobre oświetlenie. Stylowe biurko najlepiej umieścić przy oknie, aby zapewnić sobie maksymalnie dużo naturalnego światła. Poza tym potrzebny nam będzie żyrandol, który da nam lekko rozproszone światło w całym pokoju. Stojąca lampa lub stylizowany kinkiet nad miejscem do czytania oraz lampka na biurko powinny dostarczać wystarczająco dużo ciepłego, a jednocześnie mocnego światła dla komfortowej pracy bez obciążania wzroku. Dobrze urządzony gabinet ułatwi nam nie tylko pracę, ale i wypoczynek w ciszy, której często nam brakuje.

zamknij