Brak produktów w koszyku.

Jak wybrać idealną paterę?

Patera na owoce to niezwykle przydatne naczynie, które powinno się znaleźć w każdym domu. Patera może być wykorzystywana na co dzień, jak i przy ważniejszych okazjach, jak na przykład święta. Zazwyczaj kojarzy się nam z możliwością podawania owoców. Różne smaczne i pięknie ułożone owoce na paterze prezentują się wyjątkowo efektownie. Jednak panie domu znajdują też dla niej inne zastosowania. Wykorzystują ją do podawania cukierków czy też ciasta. Warto zatem wyposażyć się w zgrabną i praktyczną paterę. Sklepy z takimi akcesoriami mają niezwykle bogatą ofertę i w związku z tym niełatwo jest się na coś konkretnego zdecydować. Czym zatem kierować się przy wyborze patery?

Patera prosta i elegancka?

Na pewno nie należy kierować się wyłącznie ceną. Jak to zazwyczaj bywa – tanie rzeczy są niskiej jakości. Lepiej zatem zakupić droższą, ale w związku z tym również porządną paterę. Wtedy będzie nam ona służyła dłużej. Solidna patera będzie wyglądać elegancko, a poza tym mniejsze jest ryzyko, że łatwo może się uszkodzić. Ważne zatem, by zwracać uwagę na to, z czego są wykonane i w jaki sposób. Trzeba też pamiętać o tym, by pasowała do ogólnego wystroju wnętrza. Bardzo gustownie prezentują się patery szklane, jednak z nimi trzeba postępować szczególnie ostrożnie. Będą dobrze wyglądać we wnętrzach nowoczesnych, zwłaszcza gdy wybierzemy prostą i elegancką. Nowoczesne patery mają geometryczne kształty i pozbawione są dodatkowych zdobień w postaci motywów roślinnych czy koronkowych wykończeń. Popularne są również te wykonane z aluminium lub innego, błyszczącego metalu. W zależności od tego, jaki będą miały kształt sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, ale też stylowych. 

A może stylowa i bogato zdobiona?

Przy wyborze patery trzeba też zastanowić się, do czego dokładnie będzie służyć. Jeżeli często mamy gości, to niech będzie praktyczna. Może na przykład składać się z kilku poziomów. Lepiej, by była skromniejsza, wtedy będzie pasować do każdego wystroju. Jeżeli będziemy z niej rzadko korzystać, to możemy wybrać bardziej ozdobą paterę, która będzie robić odpowiednie wrażenie za każdym razem, gdy pojawi się na stole. Sprawdzi się zarówno w jadalni, kuchni, jak i salonie. Wtedy można wybrać paterę stylową, bogato zdobioną, ale pasującą do klimatu wnętrza. Możliwości wyboru mamy wiele. Bez problemu znajdziemy patery w stylu secesyjnym, romantycznym, art deco, barokowym czy shabby chic. Mają różne kształty, zdobienia, kolory i są wykonane z różnych materiałów. Obok takiej patery z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie.  

zamknij