Brak produktów w koszyku.

Jaką szkatułkę na biżuterię wybrać?

Większość kobiet posiada spore kolekcje biżuterii. Kobiety kochają takie błyskotki i różne ozdoby. Biżuteria pozwala podkreślić styl kobiety i dodać jej uroku. Często jest też uzupełnieniem stroju. Ponieważ mamy tak ogromny wybór wśród biżuterii, bez problemu znajdziemy taką, która nadawać się będzie do noszenia na co dzień, do pracy, na elegancką kolację czy imprezę ze znajomymi. Taka ilość biżuterii sprawia jednak, że musimy znaleźć dla niej odpowiednie miejsce. A idealnie do przechowywania biżuterii nadają się stylowe szkatułki.

Przede wszystkim praktyczna....

Oczywiście wybierając szkatułkę na biżuterię, zwracamy przede wszystkim uwagę na stronę praktyczną – jej wielkość oraz ilość przegródek. Chcemy, by zmieściła się w niej cała nasza biżuteria i przechowywana była w sposób uporządkowany. Jednak nie tylko ta sprawa się liczy. Szkatułki na biżuterię mogą być jednocześnie wyjątkową ozdobą wnętrza. Dlatego wybierając dla siebie szkatułkę, warto też wziąć pod uwagę to, by pasowała do wystroju wnętrza. 

... ale i stylowa,  czyli jak powinna być Twoja szkatułka na biżuterię?

Na szczęście bez problemu możemy znaleźć stylizowane szkatułki, które będą pasowały do każdego stylu – do wnętrza nowoczesnego, klasycznego, rustykalnego czy każdego innego. Aby szkatułka pasowała do aranżacji i była dekoracją dla wnętrza, trzeba zwrócić uwagę na panujący klimat, dominujące kolory oraz motywy. Warto też wziąć pod uwagę to, gdzie dokładnie znajdzie się nasza szkatułka. Zupełnie inna szkatułka będzie pasowała do sypialni, a szczególnie jeżeli mamy do dyspozycji miejsce na stylowej toaletce. Wtedy z pewnością możemy sobie pozwolić na większą i ciekawszą szkatułkę. Czasami jednak szkatułka staje się ozdobą salonu i chcemy ją umieścić na komodzie czy jakiejś szafce. Wtedy zdecydowanie najważniejsze jest, by współgrała z pozostałymi elementami wystroju.

Rozmiar szkatułki również ma znaczenie

Szkatułki zazwyczaj przyjmują dwie formy. Bardzo popularne są te większe, które kształtem przypominają skrzynie lub większe pudełka. Są one dość proste, ciekawie zdobione i najbardziej pasują do romantycznych wnętrz. Ich zaletą jest to, że posiadają wiele miejsca i osobnych przegródek. Bardzo ciekawie prezentują się też stylowe szkatułki, które są niezwykle bogato zdobione. Pojemnik na biżuterię jest dekorowany różnymi motywami, najczęściej roślinnymi i może mieć fantazyjne kształty. Na wieczku często umieszczona jest jakaś figura – elfa, anioła lub jest ono po prostu niezwykle ciekawie ozdobione. Takie dekoracyjne szkatułki idealnie sprawdzają się właśnie jako ozdoba stylowego salonu czy jadalni i można jest ustawić na komodzie lub regale. 

zamknij