Brak produktów w koszyku.

Jakie meble musimy kupić urządzając jadalnie?

Jadalnia jest najlepszym miejscem do rodzinnych spotkań, przyjmowania gości i urządzania przyjęć z różnych okazji. Jej centrum stanowi stół i krzesła. Niezależnie od tego, czy jest ona usytuowana w osobnym pomieszczeniu, czy w wydzielonej części salonu lub kuchni, powinna swoim stylem współgrać z resztą mieszkania. Dobrze urządzona sprawi, że będziemy chcieli w niej zasiadać nawet do zwykłego obiadu w środku tygodnia.

Meble, bez których nie ma jadalni

Stół jest uważany przez wielu za najważniejszy mebel w domu. Dla małej rodziny wystarczy niewielki, cztero- lub sześcioosobowy. Decydując się na zakup takiego stołu musimy jednak liczyć się z trudnościami, kiedy zaprosimy do siebie większe grono gości, nie mówiąc już o zorganizowaniu przy nim wielopokoleniowych świąt. Czy wobec tego warto na co dzień zabierać przestrzeń stołem dla co najmniej dwunastu osób? Na szczęście nie. Rozwiązaniem okaże się praktyczny stół rozkładany. Jeśli mamy dużą osobną jadalnie warto pomyśleć o dużym stałym stole. Dla tych, którzy cenią sobie przytulne wnętrza, najlepszy będzie drewniany rustykalny stół, utrzymany w jasnej tonacji.  Dzięki delikatnym żłobieniom i nogach o falistej linii nie będzie przytłaczał, pomimo okazałych rozmiarów. Pięknie wykonany stół na co dzień nie potrzebuje ukrywania blatu pod obrusem, który przy oficjalnych wizytach i spotkaniach okaże się nieodzowny. Wybierając go warto jednocześnie szukać odpowiednich krzeseł. Na rynku dostępne są stoły, do których sklepy od razu proponują dopasowane krzesła. Nie musimy jednak zdawać się na masowe stylizacje, które często nie mają charakteru i są po prostu nudne. Wybierając krzesła trzeba pamiętać, aby jego wysokość pozwalała wygodnie siedzieć przy  stole. Decydując się na te z węższymi siedziskami możemy zyskać po łącznie wystarczająco dużo miejsca, aby dokupić dodatkowe dwa krzesła „na wszelki wypadek.” Trzeba jednak pamiętać, że każdy zasiadający do stołu powinien mieć do swojej dyspozycji 50-60 cm długości blatu. Dla osób, które lubią rozsiadać się po królewsku lepsze będą szersze siedziska z głębokimi oparciami. 

Jadalnia przez wielkie „J”

W jadalni z prawdziwego zdarzenia, szczególnie utrzymanej w stylu rustykalnym, nie powinno zabraknąć stylizowanego kredensu, w którym możemy przechowywać obrusy, serwetki, a także zastawę i sztućce. Jeżeli wybieramy kredens z przeszkloną witrynką nasza porcelana wreszcie będzie cieszyć oko nie tylko podczas użytkowania. W sytuacji, kiedy nie dysponujemy wystarczającą powierzchnią dla kredensu, dobrym rozwiązaniem będzie stylowa komoda. Dzięki niej na pewno nasze tekstylia będą utrzymane w należytym porządku. W sprzedaży dostępne są też takie, które oprócz szuflad mają szafkę lub dwie, co idealnie sprawdzi się do przechowywania zastawy. Tak umeblowana jadalnia zadowoli najbardziej wymagających użytkowników, a goście docenią pomysłowość i funkcjonalność naszej stylowej jadalni.

zamknij