Brak produktów w koszyku.

Mitologiczne inspiracje wnętrz

Każde wnętrze ma swój niepowtarzalny charakter, który świadczy o guście i preferencjach osób w nim mieszkających. Dobór poszczególnych elementów wykończenia i dekoracji decyduje o całokształcie. Niekoniecznie największe i pozornie najbardziej widoczne przedmioty przykuwają spojrzenie. W nowoczesnych wnętrzach cały ciężar oceny danego pomieszczenia skupia się na elementach wystroju, takich na przykład jak rzeźby – figury klasyczne, patery, świeczniki, wazony, czy drobne szkatułki, wystarczy je tylko odpowiednio wyeksponować. To one decydują o charakterze i odczuciach estetycznych, jakie stają się naszym udziałem po wkroczeniu do danego pokoju.

Dekoracje wnętrz - trudny wybór

Szczególnie eleganckie i wyszukane dekoracje najlepiej sprawdzają się w reprezentacyjnych pokojach, w tym salonach. Dzieje się tak dlatego, że właśnie tam mają one najwięcej możliwości do podziwiania ich przez przybyłych gości. Jednak niepowtarzalność i bogactwo propozycji sprawia, że warto pomyśleć również nad dekoracjami, które będą urozmaicały nam przestrzeń sypialni, czy gabinetu.

Doskonałym pomysłem na prezent, jak również na odmienienie swojego wnętrza jest wybór oryginalnej klasycznej figurki z kolekcji Veronese. Decydując się na nabycie jednego elementu wystroju warto mieć świadomość, że dana linia jest szeroka i w przyszłości będzie można rozbudować swoją kolekcję niezwykłych dekoracji. Ciekawą propozycją jest wybór figurek stylizowanych na klasyczne rzeźby, nawiązujących do postaci rodem z mitologii.

Chcemy komuś życzyć zdrowia, czemu nie zrobić tego, darując tej osobie posąg bogini Zdrowia i Pięknej Figury? Mitologiczna Hygieja sprawi, że na długo zapamiętamy odwiedziny osoby, jaka nam ten prezent podarowała, tym bardziej, że przedstawia tak szczególną osobę. Jest to doskonały upominek dla tych, którzy właśnie skończyli studia medyczne albo których zawód jest powiązany ze służbą zdrowia. Hygieja w mitologii greckiej była bowiem córką Asklepiosa – patrona sztuki lekarskiej oraz matką Epione – bogini światła. Figura wykonana jest z ceramiczno-alabastrowego konglomeratu pokrytego wysokiej jakości brązem.

Czy marzenie o odrobinie nieba w domu może się ziścić?

Tak, wystarczy figurka Zeusa. Jednak nie tego rzucającego piorunami, ale przedstawionego za pośrednictwem doskonale prezentującej się figurki? Mamy możliwość cieszyć oko rzeźbą wykonaną ze współczesnych materiałów, jednak zgodnie z antycznym wzorem i wyobrażeniem boga. Dbałość o wszystkie, nawet najmniejsze detale pozwala porównać rzeźbę do pierwowzoru. Taki element doskonale będzie wyglądał w domu każdej osoby, nie tylko miłośnika mitologii, ale również w tych domach, gdzie ich właściciele pragną żyć w eleganckim i wyszukanym miejscu.

zamknij