Brak produktów w koszyku.

Styl urban jungle - czym się charakteryzuje, jak urządzić mieszkanie w klimacie miejskiej dżungli?

Styl urban jungle to swego rodzaju tęsknota za obcowaniem z naturą w domowym zaciszu i zgiełku miasta. Od dłuższego czasu niezmiennie inspiruje architektów i dekoratorów wnętrz, chcących przenieść odrobinę egzotycznej przyrody do codziennego życia, oraz ukoić zmysły od problemów dnia codziennego. Pragniesz wprowadzić zmiany w swoim wnętrzu i stworzyć w nim własną dżunglę w stylu urban pełną żywych roślin ? Mieszkanie w stylu urban jungle to dla Ciebie idealne rozwiązanie.

Czym jest styl urban jungle i czym się charakteryzuje?

           Styl urban jungle jest odpowiedzią na panujący przed nim szaro-biały minimalizm panujący we wnętrzach. Jest to również swoista tęsknota za wakacjami i chęć zatrzymania egzotycznego klimatu na dłużej w swoim otoczeniu. To styl idealny dla osób lubiących dalekie podróże ale jednocześnie szukających ukojenia i spokoju w domowym zaciszu. Urban jungle jest dokładnym przeciwieństwem sterylnych pomieszczeń, którego zdecydowanie brakowało dotychczas w wystroju nowoczesnych aranżacji. Nawet wykorzystanie drobnych elementów wystroju z motywami egzotycznych roślin potrafi zupełnie zmienić charakter naszego wnętrza i przynieść spektakularny efekt we własnym domu.

Urban jungle jest obecnie modnym stylem aranżacji wnętrz wykorzystującym roślinne motywy, podróżnicze akcenty i wprowadzające w egzotyczny klimat. We wnętrzach urządzonych w tej stylistyce królują odcienie zieleni (szczególnie butelkowa zieleń) pełne roślinnych motywów oraz liczne żywe rośliny. Bardzo popularnym motywem są liście monstery, pojawiające się nie tylko w postaci roślin doniczkowych ale również jako motywy roślinne elementów dekoracji wnętrz i dodatków. Połączenie zieleni z motywami roślinnymi natychmiast przeniesie Cię do egzotycznej dżungli.

Jakie rośliny doniczkowe w stylu urban jungle będą odpowiednie do twojego wnętrza?

We wnętrzach urban jungle doskonale sprawdzą się w zasadzie wszelkie gatunki roślin doniczkowych, niekoniecznie egzotyczne okazy. Najważniejszą zasadą jest żeby było ich dużo, tak aby sprawiały wrażenie prawdziwej dżungli. Rośliny pełnią tu kluczową rolę, ponieważ nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną ale też doskonale wpływają na nasze samopoczucie. Warto zainwestować w gatunki, które oczyszczą powietrze w naszym mieszkaniu, warto postawić na paprocie, draceny czy aloesy. Jeśli zaś szukamy roślin typowo w stylu miejskiej dżungli zdecydowanie polecamy wybrać monstery, kaktusy oraz sukulenty.

Dekorowanie pomieszczeń w klimacie urban jungle.

Chcąc urządzić wnętrze w stylu urban jungle musimy pamiętać o tym, że klimat miejskiej dżungli osiągniemy nie tylko poprzez rośliny, ale również dobierając odpowiednie meble oraz drobne detale, które będą idealnym uzupełnieniem stylu w naszym domu. Bardzo istotnym elementem w wystroju tego typu wnętrz jest drewno. Drewniane meble oraz parkiety będą bardzo mile widziane. Szczególnie ważnym motywem w stylu urban jungle jest natura, więc warto postawić na elementy wystroju wykonane z naturalnych tworzyw tj. muszle, wiklina oraz tekstylia wytworzone z ekologicznych tkanin. Miłośnicy tego typu wnętrz często gromadzą przeróżne unikalne pamiątki z dalekich podróży, które nadają mieszkaniu niepowtarzalnego stylu. Warto również zwrócić uwagę na antyki w stylu orientalnym, które w domowym zaciszu miejskiej dżungli przeniosą nas myślami na egzotyczne Bali. Natomiast aranżując przestrzeń w tekstylia wykonane z naturalnych materiałów warto zwrócić uwagę na poduszki, zasłony czy pościel. Dekorując pomieszczenia oczywiście kluczowe są roślinne wzory, ale geometryczne wzory również sprawdzą się aby lekko przełamać klimat urban jungle i dodać wnętrzom unikalnego charakteru.

Jakie kolory będą odpowiednie do wnętrza w stylu miejskiej dżungli?

Jak wiemy nieodzownym elementem wnętrz w klimacie urban jungle jest kolor zielony. Buszując w przeróżnych odcieniach zieleni oraz tapetach w roślinne printy, warto również pomyśleć o jednolitym kolorze. Wszechobecną zieleń możemy przełamać jaśniejszymi pastelowymi barwami. Aranżacja całego mieszkania w motywie miejskiej dżungli zdecydowanie należy do osób odważnych, dlatego też proponujemy alternatywę, która nieco ociepli wnętrze oraz nada mu unikalnego charakteru. Możemy pomalować na przykład znaczną część ścian na ciepłe beżowe odcienie, które sprawią, że nasze pomieszczenie stanie się bardziej przytulne, a motywy miejskiej dżungli nie będą aż tak przytłaczające.

zamknij