Brak produktów w koszyku.

Stylowe komody do Twojego wnętrza

Komoda jest meblem, który znajdzie zastosowanie w każdym domu. Za nim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, warto zastanowić się, gdzie będzie ona stać. Istotnym kryterium wyboru jest również odpowiedź na pytanie: co będziemy przechowywać w komodzie? Może ona być najlepszym rozwiązaniem do przechowywania obrusów, serwet i ściereczek w jadalni. Ale także stać się miejscem dla odświętnej zastawy. Równie dobrze sprawdzi się w sypialni, umożliwiając wygodne trzymanie i wyciąganie świeżej pościeli czy ręczników. Nie tylko tekstylia odnajdą swoje miejsce w stylizowanej komodzie. Zarówno odzież jak i bielizna może być wygodnie chowana w komodach.

Gotowa, ale na wymiar

Jeśli wybraliśmy już przeznaczenie dla potencjalnej komody i wiemy, gdzie chcielibyśmy ją umieścić, ważne jest, aby dokładnie zmierzyć, jaką przestrzenią dysponujemy. Zapiszmy wszystkie trzy wymiary na kartce (wysokość, szerokość i długość). Dzięki temu przy zakupie nie będziemy zdawać się na zawodną pamięć  i unikniemy tak zwanej metody „na oko”.

Wnętrze jest ważne

W zależności od przeznaczenia istotne będzie dla nas, czy komoda składa się wyłącznie z szuflad, czy pozostają w niej otwarte przestrzenie lub szafki. Jeżeli planujemy przechowywać w naszym nowym meblu przede wszystkim pościel i ręczniki, najistotniejsze będą dla nas głębokie szuflady, wysuwane niemal do końca, dzięki blokowanym na końcu prowadnicom. Odpowiednia wysokość komody może pozwolić wykorzystać blat jako dodatkową półkę lub toaletkę, dzięki dodaniu do niej lustra. W takim przypadku im szerszy blat, tym lepiej, bo zyskujemy większą powierzchnię użytkową  i wygodniejsze szuflady. Inaczej przedstawia się wybór komody, która miałaby stać w jadalni, czy salonie i zarówno służyć przechowywaniu lekkich tekstyliów i zastawy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy komoda łącząca szuflady i szafki. Jeśli mają przeszklone drzwiczki pozwala to na wyeksponowanie eleganckiej zastawy czy ozdobnej porcelany i serwisu do kawy.

W harmonii z wnętrzem

Poza praktycznymi aspektami nie można pominąć wizualnego dopasowania komody do wnętrza. Jeżeli w naszym wnętrzu dominuje konkretny, zdefiniowany styl, nie należy niszczyć harmonii jednym źle wybranym meblem. Dotyczy to zarówno stylu, tworzywa z jakiego komoda jest wykonana, jak również kolorystyki.

zamknij