Brak produktów w koszyku.

Stylowe wnętrza – jakie dekoracje wybrać?

Wnętrza stylowe to wnętrza z duszą. Zdecydowanie wyróżniają się na tle popularnych i szablonowych aranżacji. W takim stylowym wnętrzu każdy element ma jakąś historię, każdy jest bardzo dokładnie przemyślany i stanowi część całości. Dzięki temu stylowe wnętrze zachwyca nie tylko oryginalnością, ale też niezwykłą precyzją i dopracowaniem. 

Lekkie i romantyczne, czy szykowne i luksusowe?

Takie wnętrza wymagają oczywiście odpowiednich przestrzeni. Stylowe wykończenie oraz wyposażenie najlepiej prezentuje się w większych, przestronnych i dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Wtedy najlepiej widać ich urok i najłatwiej jest oddać ich klimat. A wnętrza stylowe mogą być niezwykle lekkie i delikatne, romantyczne, bardzo swojskie, ale również wyjątkowo eleganckie, szykowne i luksusowe. Wszystko zależy od tego, jaki kierunek nadamy aranżacji – jakie wybierzemy kolory, jakie materiały, meble i oczywiście dekoracje. Dekoracje wnętrz odgrywają bardzo ważną rolę. Podkreślają one styl aranżacji, a jednocześnie nadają jej bardziej indywidualnego charakteru. Podobnie jak pozostałe elementy aranżacji, również dekoracje muszą być odpowiednio przemyślane. 

Dekoracje ścienne i ich funkcje

Na szczęście wśród dekoracji do stylowych wnętrz mamy ogromny wybór. Każdy może zatem wybrać takie dekoracje, które pasują do wielkości wnętrza, już panującego w nim wystroju, ale też własnego gustu. Zdecydowanie najpopularniejsze są dekoracje na ściane. Nadają się one do każdego pomieszczenia – czy to salonu, sypialni, kuchni czy łazienki. Dekoracje ścienne mogą pełnić różne funkcje, nie tylko ozdobne. Mogą na przykład pomóc powiększyć optycznie wnętrze lub nadać mu głębi. Do dekoracji ściennych możemy zaliczyć tapety. Dostępne są tapety w niezliczonej ilości wzorów i kolorów. Mogą to być wzory geometryczne, roślinne czy orientalne. Można zatem dobrać tapetę do każdego stylowego wnętrza. Czasem wystarczy pokryć nią jedną ze ścian, by uzyskać oczekiwany efekt. Ścienną dekoracją są również obrazy. Na charakter tej dekoracji wpływa nie tylko to, co przedstawia obraz, ale również rama. Do wnętrza romantycznego nadają się obrazy w delikatnych, jasnych ramach. Z kolei do wnętrza luksusowego wybierzemy spory obraz w bogato zdobionej i pozłacanej ramie. Ozdobą eleganckiego wnętrza może stać się również lustro w pięknie wykończonej oprawie. Lustro jednocześnie pełni funkcję praktyczną, gdyż pomaga powiększyć przestrzeń. 

Do stylowych wnętrz można również wybrać wszelkiego rodzaju figury, które przedstawiają postacie historyczne, mitologiczne, anioły czy elfy. Elegancko prezentują się również różne stylowe zegary, szkatułki czy kandelabry. 

zamknij