Brak produktów w koszyku.

Tekstylia do rustykalnych wnętrz

Jak jednym słowem opisać rustykalne wnętrze? Jest po prostu swojskie. Aby osiągnąć taki efekt wybieramy drewniane meble wykonane zgodnie z shabby chic. Pożądane są też odniesienia do vintage’u. Celowe postarzenia i jasna kolorystyka tworzą wrażenie wnętrza, w którym mieszka przyjazny duch przeszłości. Również dodatki mają ogromny wpływ na końcowy efekt. Dekoracje w postaci stylowych zegarów z elementami decoupage’u, ramki lub wieszaki w stylu chabby chic i wiele im podobnych dodatków może podkreślić klimat wnętrza. Ważne jest także, jakie zasłony i inne tekstylia wybierzemy.

Zasłony

Do białych i pastelowych ścian najodpowiedniejsze będą zasłony utrzymane w biało-beżowej kolorystyce. Do wnętrz o białych ścianach najlepsze będą zasłony z przewagą beżu. Ciekawie prezentują się te, które na białym odcięciu umieszczony mają haftowany monogram, co idealnie wpisuje się w wiejski klimat. Zasłony, które mają troczki są najwygodniejsze, ponieważ bez problemu zawiążemy je na karniszu ale równocześnie nadają się do upięcia na żabkach w karniszu szynowym. W przypadku, kiedy nasze ściany utrzymane są w ciepłym kolorze, odpowiedniejsze będą białe zasłony z beżową wstawką. Wyjątkowo urokliwe są zasłony z dodatkiem koronki z haftem richelieu. Są bardzo delikatne i zwiewne, idealne do sypialni.

Bieżniki i obrusy

W każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się stół lub ława sprawdzi się bieżnik. Biały bieżnik wykończony po obu stronach beżowym pasem i haftowanym monogramem to dopowiedzenie do opisanych wcześniej zasłon w stylu vintage. Będzie idealny dla drewnianego stołu o solidnej, a jednocześnie lekkiej konstrukcji. Dopasowany kolorystycznie do zasłon podkreśli nasze zdecydowanie na konkretny styl. Warto pamiętać, że na przyjęcie gości czy z racji świątecznych posiłków przyda nam się również obrus dopasowany do rustykalnego klimatu mieszkania.

Narzuty

Jak trzeba dopasować obrus i bieżnik do rustykalnego stołu, podobnie trzeba zadbać o odpowiednią narzutę na łóżko w sielsko urządzonej sypialni. Może, a nawet powinna, być ona zdobiona motywem kwiatowym. Dostępne w różnych tonacjach kolorystycznych pozwolą na wybór odpowiedniej do barw już obecnych w pokoju. Możemy wybrać drobne kwiatuszki lub delikatne róże na niemal całej powierzchni narzuty w stylu vintage. Ciekawym rozwiązaniem są narzuty patchworkowe, które łączą kilka motywów kwiatowych utrzymanych w tej samej tonacji. Wybór jest ogromny, a każda ze wspomnianych pozwoli  na wprowadzenie romantycznego nastroju do naszej sypialni.

Poduszki ozdobne

Na kanapie, sofie, fotelu… słowem na każdym służącym do wypoczynku miejscu, także w sypialni, nie powinno zabraknąć ozdobnych poduszek o różnych formach. Najczęściej wybieramy tradycyjne poduszki o wymiarach 40x40cm. Jednak nie warto odgraniczać się tylko do nich. Obecność wałków i serc ubogaci przestrzeń i uczyni je jeszcze bardziej przytulnym. Warto jednak, aby poszewki utrzymane były w tej samej kolorystyce. Najlepiej zgodnej z zasłonami i bieżnikiem. W ten sposób nasze tekstylia stworzą harmonijną całość i będą dowodem, że nasza aranżacja jest przemyślana od początku do końca.

zamknij