Brak produktów w koszyku.

Woda w ogrodzie

Rozpoczął się sezon prac ogrodowych. Lubimy, kiedy nasze ogrody są zadbane, trawa zielona, a kwiaty cieszą kolorowymi płatkami. Nie sposób dbać o ogród bez dostępu do bieżącej wody. Zwykle zapewnia go nam zwykły kran zewnętrzny. Wystając bezpośrednio z ściany domu lub stercząc z ziemi z wyprowadzonego dalej dopływu wygląda nieciekawie. Nie musi jednak tak być. 

Wodnik ogrodowy

Dlaczego warto się nimi zainteresować? Wodnik ogrodowy pozwala na osadzenie kranu ogrodowego w ciekawej aranżacji. Istnieją dwa rodzaje: wolnostojące i wiszące, co pozwala na zamontowanie wodnika niezależnie od tego, czy dopływ wyprowadzony jest ze ściany czy z poziomego przyłącza. Najważniejszą cechą wodnika jest jego dekoratywność. Na czym ona polega? Wodnik przypomina fragment bogato zdobionej ściany.  Zdobienia wykonywane w różnych stylach pozwalają każdemu pasjonatowi pięknych ogrodów wybrać idealnie współgrający z jego aranżacją. Najpopularniejsze są wodniki wykonane w stylu renesansowym, pełne bogatych zdobień. Ornamentyka kwiatowa lub najróżniejsze wzory muszli to podstawa. Wychodzący z niej kran wyposażony jest  w kurek, który sam w sobie stanowi rodzaj dekoracji. U dołu znajduje się podstawka, w której zbiera się przelana woda. Ważne, że jest wykonany z metalu. Dzięki temu jest bardzo odporny na uszkodzenia i może służyć latami. Zwykle kolorem przypomina szary kamień lub biały marmur. Samo podłączenie do źródła wody nie stanowi problemu - postępuje się tak samo jak podczas montażu zwykłego kranu.

Po co nam wodnik?

Zamontowany w naszym ogrodzie wodnik nie tylko cieszy oko swoimi zdobieniami, ale jest też przydatny. Pozwala w upalne dni przemyć twarz podczas wypoczynku, zmyć z dłoni ziemię po pieleniu rabatek, czy nabrać wody do konewki. Dla dzieci wodnik może stanowić źródło radości, bo wszyscy wiemy, jak lubią bawić się wodą. Dzięki obecności wodnika w naszym ogrodzie niezbędny kran zamieni się w najefektowniejszą ozdobę, na którą zwróci uwagę każdy, kto do niego zawita. Połączenie funkcjonalności i piękna daje mu przewagę nad typową fontanną ogrodową, która stanowi przede wszystkim ozdobę.

zamknij