Brak produktów w koszyku.

Wprowadź styl do swojego ogrodu

Ogród jako oaza spokoju, a często zakątek nie z tej ziemi, może mieć różne oblicza. Nierzadko nie daje się zamknąć w proste schematy, jednak czasami staje się odzwierciedleniem jednego trendu, na przykład zostaje utrzymany w stylu angielskim, barokowym, japońskim, kolonialnym, wiejskim, czy nowoczesnym. Staje się odbiciem pewnej idei, tym samym tworząc wokół siebie niepowtarzalny klimat. Jedni uznają, że najlepiej prezentuje się przestrzeń utrzymana od początku do końca w jednym stylu, inni będą mieli odwagę łączenia różnych elementów stylu. Żadne ze wspomnianych rozwiązań nie jest ani lepsze, ani gorsze. 

Wszystko oczywiście uzależnione jest od naszej świadomości tego, co chcemy uzyskać oraz od ostatecznego efektu prac. W tym artykule chcielibyśmy zaproponować kilka elementów wystroju ogrodu, które w sposób znaczący mogą odmienić jego wygląd, a niekiedy również usprawnić funkcjonalność.

Wodniki ogrodowe – trochę chłodu na upały

Wodniki ogrodowe to ozdoba o bardzo konkretnym wymiarze praktycznym. Metalowa konstrukcja powieszona na zewnętrznej ścianie pozwala pozyskiwać z niej wodę lub wykorzystywać jako ogrodową fontannę. Delikatny, dekoracyjny mosiężny kranik otwiera źródło do orzeźwienia w upalne dni. Można za jego pośrednictwem ochlapać zmęczoną wysokimi temperaturami twarz, czy też po prostu umyć dłonie, zasiadając do rodzinnej kolacji na tarasie. Wodniki dostępne są w bardzo praktycznych kolorach: w bieli, czerni, w odcieniach szarości.

Odkryj piękno w sposobie eksponowania kwiatów

Niepozorna zmiana w postaci zasłonięcia ciężkich i zwykłych donic przy pomocy stylowych osłonek do kwiatów dodaje lekkości oraz romantyczności. Pojemniki na kwiaty doskonale sprawdzają się w przypadku kwiatów ciętych, jak i doniczkowych. Warto je wyeksponować, stawiając w szczególnie dobrze widocznym miejscu.

Ogrody szczególnie zyskują na lekkości i postrzegane są jako twór niebanalnego gustu, jeśli umieszcza się w nich żeliwne kwietniki: stojące lub wiszące. W tym pierwszym wypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się kwietniki kilkupoziomowe.

Dla podkreślenia wyjątkowego majestatycznego i dumnego stylu do ogrodów warto wstawić wazy, czy to w stylu secesyjnym, czy kolonialnym. Mogą być to wyroby z metalu lub z ceramiki, malowane lub gładkie z rzeźbionymi elementami dekoracyjnymi.

Dekoracje ogrodowe – czyli przysłowiowa kropka nad i

Piękno ogrodu można podkreślić również w najmniejszych jego szczegółach. Nigdzie indziej jak właśnie tutaj pasują ozdoby i dekoracje ogrodowe, które stanowią doskonałe tło i jednocześnie kontrapunkt dla siły natury objawiającej się w kwiatach. Co warto wybrać? Może figury ogrodowe? Romantyczne figury aniołów, figurki małych śpiących dzieci, czy oryginalne przedstawienia postaci mitologicznych? Tej decyzji nikt nie podejmie za właściciela ogrodu. Warto po prostu przyjrzeć się otoczeniu domu i wybrać to, co najlepiej do niego pasuje oraz to, co podoba się nam i naszym bliskim. Najpopularniejsze kolory to ciągle barwy brązu i alabastrowo-ceramiczne.  Bardzo pozytywnie oceniane są połączenia figur z fontannami.

zamknij