Brak produktów w koszyku.

Zdjęcia jako dekoracja ścienna

Z dekoracją ścian zazwyczaj kojarzą się nam różne tapety, naklejki ścienne, a następnie obrazy. Odpowiednio wykończone ściany stanowią ozdobę wnętrza oraz podkreślają jego styl. Zupełnie inaczej będą się prezentować ściany we wnętrzu nowoczesnym, inaczej w klasycznym, rustykalnym czy secesyjnym. Warto jednak urządzając wnętrza, szukać też zupełnie nowych sposobów na dekorację. I taką wyjątkową ozdobą wnętrza może stać się kompozycja wykonana ze zdjęć. 

Zdjęcia mogą zawisnąć właściwie wszędzie. Gustowna galeria zdjęć może zdobić pustą ścianę w korytarzu lub salonie, może pojawić się nad komodą lub łóżkiem – choćby w sypialni. Możliwości jest zatem naprawdę wiele. A jak wykonać taką oryginalną dekorację ścienną?

Ramka na zdjęcie a wystrój wnętrza

Oczywiście trzeba zadbać o kilka podstawowych kwestii. Na początku należy zastanowić się, jakie zdjęcia chcemy powiesić. Z jednej strony należy określić tematykę – mogą to być zdjęcia członków rodziny, zdjęcia z wakacji, wycieczek rodzinny i innych ważnych momentów, ale też fotografie przedstawiające krajobraz, rośliny czy zwierzęta. Z drugiej strony, trzeba zastanowić się czy zdjęcia mają być kolorowe czy czarno-białe. Kolorowe pozwalają wprowadzić do wnętrza trochę luzu i tworzą bardziej przytulną i ciepłą atmosferę. Zdjęcia czarno-białe są z kolei bardziej eleganckie. 

Kolejną niezwykle ważną sprawą jest oczywiście wybór ramek na zdjęcia. To również ramki w pewnej części stanowią ozdobę wnętrza. Ramki trzeba dobierać pod kątem wystroju wnętrza. Do stylu romantycznego lub shabby chic będą pasować białe, delikatnie zdobione ramki, w różnych kształtach. Do wnętrza tradycyjnego można wybrać proste drewniane ramki. W nowoczesnej aranżacji sprawdza się ramki aluminiowe lub szklane. A we wnętrzach stylowych można wybrać ramki bardziej eleganckie, bogato zdobione – często są to motywy roślinne, jakieś rzeźbienia czy złocenia. Na szczęście na rynku jest ogromny wybór wśród ramek na zdjęcia. Można zatem wybrać te, które będą pasować do wystroju wnętrza oraz do naszych upodobań. Takie ramki są też wykonywane z dobrych gatunkowo materiałów i w sposób bardzo staranny, co wpływa na ich piękny wygląd. Kiedy mamy już wybrane zdjęcia i ramki, trzeba zastanowić się nad tym, jak je rozmieścić. Ważne, by ramki były umieszczone na takiej wysokości, by wygodnie się je oglądało. Zdjęcia zawieszone w linii poziomej optycznie poszerzają wnętrze, a w linii pionowej – sprawiają, że wydaje się wyższe. W zależności od stylu wnętrza, zdjęcia można rozmieścić bardzo regularnie lub stworzyć z nich ciekawą kompozycję, która z pewnością będzie zwracać uwagę. 

 

zamknij