Brak produktów w koszyku.

Ważne elementy wystroju wnętrz

Na wystrój wnętrza składa się wiele elementów i czynników, kolory ścian, rodzaj podłóg, meble, oświetlenie, artykuły dekoracyjne a także różnego rodzaju tekstylia, to wszystko tworzy całość. Patrząc na końcowy efekt urządzania wnętrza widzimy wszystko razem, czasem nie zwracając uwagi na poszczególne elementy. Dobór mebli, artykułów dekoracyjnych i wszystkiego co składa się na wystrój wnętrza nie jest proste i wymaga podjęcia pewnych decyzji, ale wszystkie one mają swój cel i mogą mieć konsekwencje. Każdy detal jest ważny i istotny, zasłony, stylowa pościel, narzuty, obrusy, one również stanowią składowy element całości i są ważne dla końcowego efektu.

Zasłony dopełniają całości

Bogato zdobione zasłony, ich kolorystyka i upięcie, dobierane są zgodnie z głównym zamierzeniem i zamysłem projektu. Obecnie pojawiają się przeróżne tendencje związane z wieszaniem zasłon w taki sposób, by stanowiły one dekoracyjny element wystroju wnętrza. Zasłony szyte z dobrej jakości materiałów, zdobione ciekawą ornamentyką, upięte w oryginalny i niepowtarzalny sposób świetnie dopełniają całość aranżacji. Skomponowane z całym wyposażeniem sprawią, że salon czy jadalnia zyskają szyk i klasę, a także zachęcą do odpoczynku i przebywania wśród tych ścian.

Wyjątkowy obrus, wyjątkowe wnętrze

Biały, czysty obrus wciąż kojarzy się z odświętnością i wyjątkowością. Posiłek spożywany przy tak przykrytym stole zyskuje na ważności i uroczystości. Dzisiaj, kiedy wciąż zmieniają się trendy i moda, zmieniły się także tendencje nakrywania stołów, pojawiają się obrusy zdobione, różnokolorowe często tematyczne i różnokolorowe. Wszystkie uszyte z dobrych tkanin, często ozdobione haftem, zdobią stoły ale i wnętrza, w których się pojawiają. Podobnie jak zasłony są pewnym dopełnieniem całości, dzięki nim wnętrze sprawia wrażenie rzeczywiście urządzonego.

Intymność i przytulność w sypialni dzięki narzutom i pościeli

Bardzo ważnym elementem dekorującym wnętrze są także narzuty i pościel, choć niektórym wydają się one dość banalną i nieważną kwestią, szczególnie w sypialni, gdzie gości raczej nie przyjmujemy, ale Ci którym zależy na końcowym efekcie, również o narzuty i pościel powinni zadbać. Starannie uszyte i wykończone, ozdobione klasycznie ale i bardziej nowatorsko, narzuty sprawiają, że sypialnia sprawia wrażenie uporządkowanej i przytulnej. Dobrana oczywiście zgodnie z panującym stylem i kolorystyką wnętrza narzuta na łóżko czy też pościel z pewnością dopełni całość aranżacji. Niektórzy dekoratorzy twierdzą, że dopiero tekstylia dopełniają aranżacji wnętrza i nadają jej nastrój i klimat. Dzięki tkaninom mieszkanie zyskuje przytulny i intymny styl i charakter. Takie wnętrze dopiero zyskuje miano domu, w którym chcemy przebywać i funkcjonować, wśród naszych zasłon, obrusów, mebli i sprzętów.

zamknij