Brak produktów w koszyku.

Akcesoria niezbędne dla kobiety

Każda kobieta lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Dlatego też kobiety tak bardzo uwielbiają biżuterię. Odpowiednio dobrana biżuteria pomaga podkreślić charakter kobiety, jej styl, a poza tym poprawia ona wygląd i pozwala się poczuć bardziej kobieco. Wybór biżuterii jest naprawdę ogromny. Mamy przecież rozmaite bransoletki, kolczyki, wisiorki, naszyjniki, przywieszki czy pierścionki. Biżuteria jest wykonywana z rozmaitych materiałów, zdobiona różnymi kamieniami, czasem wykonywana ręcznie. Dobieramy ją do różnych strojów, różnych okazji oraz naszego aktualnego nastroju. Dlatego też kolekcje damskiej biżuterii są tak ogromne. I tutaj pojawia się podstawowy problem – jak przechowywać biżuterię?

Funkcjonalne zalety szkatułki

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnej szkatułki na drobną biżuterię. Taka stylowa szkatułka ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala utrzymywać w naszej biżuterii porządek. Szkatułki zazwyczaj są dość duże, a często posiadają co najmniej kilka praktycznych przegródek, dzięki czemu łatwiej jest biżuterię uporządkować. Osobno możemy trzymać kolczyki, pierścionki, bransoletki itd. Dzięki temu łatwiej będzie nam znaleźć akurat to, co w danej chwili jest nam potrzebne. Ale to nie jedyna tak istotna kwestia. Biżuteria, która jest trzymana w szkatułce, jest również bezpieczna. Możemy w ten sposób chronić ją przed zniszczeniem, powstawaniem zarysowań i pęknięć. Uporządkowana biżuteria nie będzie się plątać, co mogłoby również doprowadzić do zniszczenia się, na przykład naszych ulubionych naszyjników.   

Szkatułka to jednak nie tylko rozwiązanie praktyczne

Szkatułki mogą też pełnić funkcję dekoracyjną. Wykonywane są z różnych materiałów i mają różne kształty. Czasem przypominają kształtem jakąś figurą, czasem drewnianą skrzynię. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu szkatułkę wybierzemy. Taka stylowa szkatułka stanie się ozdobą wnętrza romantycznego, shabby chic, klasycznego lub nowoczesnego. Dlatego też przy wyborze szkatułki chcemy brać pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę uwagę ilość posiadanej biżuterii i kupić odpowiednio dużą szkatułkę. Warto też zwrócić uwagę na ilość przegródek, jaką posiada dana szkatułka. Kolejna sprawa to oczywiście jej wygląd. Zastanówmy się, jaka szkatułka odpowiada aranżacji wnętrza i naszemu osobistemu gustowi. Liczy się jej forma, kolor oraz zdobienia. Jeżeli wybierzemy szkatułkę na biżuterię w sposób przemyślany, na pewno stanie się stylową i wyjątkową ozdobą wnętrza. 

zamknij