Brak produktów w koszyku.

Dekoracje do salonu - jak wybrać dodatki do salonu, aby modnie go urządzić?

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, jakie znajduje się w naszym domu. Najczęściej to właśnie ten pokój jest największy, najstaranniej zaaranżowany i najefektowniejszy. To do salonu prowadzimy swych gości, tam spędzamy z nimi czas i tam spożywamy z nimi posiłki. Salon to także miejsce w naszym domu, gdzie odpoczywamy wraz z innymi domownikami. Myśląc o salonie, w pierwszej chwili widzimy stylowe meble, które zwyczajowo się w nim znajdują, natomiast trudno wyobrazić sobie salon bez wzbogacających go dekoracji.

Salon, w którym znajdowałyby się jedynie meble oraz "gołe ściany" byłby miejscem, w którym nie moglibyśmy czuć się przytulnie. Dlatego w każdym pokoju dziennym pełno jest gustownych i przemyślanych aranżacji, które go upiększają i które polegają właśnie na umieszczenie w nim ciekawych dodatków.

Salon i jego dekoracje

Salonowe wnętrza muszą się nienagannie prezentować i nie chodzi to tylko o ich czystość, lecz o jego całościowy wystrój. Artykuły dekoracyjne, jakimi możemy go ubarwić, mogą być naprawdę różnorodne. Nie ma rygoru, co tego, aby wszystko w wystroju naszego salonu do siebie pasowało. Otóż łączenie ze sobą różnych stylów, zestawianie ze sobą produktów nawiązujących do odmiennych epok (takich jak barok, rokoko czy secesja) może być pasjonujące i przede wszystkim piękne w skutkach. Owszem obecny wciąż w wielu pomieszczeniach minimalistyczny surowy styl nie zakłada zbyt dużej ilości dodatków i ozdobników, natomiast można stwierdzić, że jest on niejako w odwrocie i coraz więcej ludzi stawia na bogactwo wnętrz.

Urządzając swój salon samodzielnie, możesz świetnie się bawić przy doborze danych elementów, dlatego w tym artykule przedstawimy Ci różne kategorie produktów dekoracyjnych wraz z ich szczegółowym opisem, które mogą Ci się spodobać. Zobacz produkty, które upiększą wnętrze Twojego salonu i jednocześnie będą naprawdę użyteczne.

Wazy dekoracyjne do salonu

Zestawienie dekoracji do salonu zaczniemy od przedmiotów, które posiadają więcej walorów wizualnych, niż funkcji. Są one doskonałym, choć przez ostatnie lata nieco zapomnianym elementem aranżacji. Chodzi o gustowne wazy dekoracyjne. Te porcelanowe, żeliwne, ceramiczne i bogato zdobione przedmioty nadadzą wnętrzu salonu wyjątkowy sznyt. Dom, w którym znajdują się pełne ornamentów i malowideł wazy, zyska na swojej wytworności. Jest to dekoracja, którą najczęściej umieszcza się tuż przy ścianie lub w rogach ścian. Wazy mogą różnić się od siebie rozmiarem i niektóre z nich są na tyle niewielkie, że mogą być położone na półce lub na regale. W ofercie ArtDecor24 znajdują się liczne wazy odmienne od siebie pod względem stylu. Dla przykładu w swej kolekcji mamy Wazę z Dwoma Aniołkami w Stylu Rokoko. Jest to wykonana z porcelany niewielka waza, której wygląd nawiązuje do XVIII-wiecznej sztuki rękodzieła. Przedstawia ona dwa niewielkie aniołki, które dźwigają pokryte zdobnymi kwiatami kuliste naczynie. Inną wartą wymienienia wazą jest Ekskluzywna Waza w Stylu Barokowym. Ten kunsztownie wytworzony porcelanowy przedmiot wzbogacony o elementy z brązu w postaci skrzydlatych smoków robi duże wrażenie. Dzięki niemu wystrój wnętrza staje się bardziej salonowy, by nie napisać - ekskluzywny.

Wazony do salonu

Skoro zostały wymienione wazy, to warto przedstawić także zdobne i strojne wazony. Wzbogacają one wnętrza nawet wtedy, gdy nie znajdują się w nich żadne kwiaty. Same w sobie są na tyle dekoracyjne i przykuwające oko, że stanowią doskonały dodatek do salonu. Z pewnością nadadzą się do każdego pomieszczenia, lecz w salonie mogą prezentować się naprawdę okazale. Szczególnie Waza na Postumencie w Stylu Barokowym. Jak sama nazwa, rozmiar i kształt tego przedmiotu wskazują, jest on wazą, która odgrywa rolę wyjątkowego wazonu. Znajdująca się na rzeźbionym postumencie waza może być umieszczana w salonie, ale także w ogrodzie, na balkonie lub nawet w toalecie. Innym egzemplarzem wazonu, który może zainteresować wielu klientów, są Amorki z Koszami. Ten model wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest on instalowany na ścianie. Jest to zestaw dwóch wazonów, dzięki którym kwiaty mogą zdobić ścianę naszego salonu. To niecodzienne umiejscowienie wazonów jest nie tyle bardzo pomysłowe, ile praktyczne. Dzięki nim salonowe wnętrze zyska charakteru.

waza dekoracyjna

Dekoracje kominkowe

Jeśli w jakimkolwiek domu znajduje się kominek, to z pewnością mieści się on właśnie w salonie. Bez względu na to, czy jest on nowoczesny, czy też w stylu retro, to dobrze byłoby wzbogacić go o użyteczne oraz piękne akcesoria kominkowe. Mogą to być przedmioty takie, jak schowki na drewno, gotowe obudowy do komina, ale także zasłony kominkowe lub zestaw stylowych pogrzebaczy i miotełek. Gdy zestawimy je z buchającym ciepłem kominkiem, to przyczynimy się do tego, że nasz salon będzie przytulny i bardzo gustowny. Z pewnością bardzo pożyteczny może okazać się Okrągły Kosz na Drewno. Jego metolowa konstrukcja czyni z niego naprawdę uniwersalny pod względem stylu przedmiot. Nada się on zarówno do wystroju nawiązującego do minionych lat, jak i do bardziej nowoczesnego dizajnu. Kolejnym produktem, który można wykorzystać w celach obsługi kominka, jest Czteroczęściowy Zestaw Kominkowy w Stylu Vintage. Składają się na niego narzędzia, które są niezbędne zarówno podczas czyszczenia kominka, jak i w trakcie rozpalania go. Co najważniejsze, kolor i kształt całego zestawu są bardzo gustowne i atrakcyjne. Złoty połysk, jak i jakość wykonania sprawiają, że na pewno nie musimy ukrywać go w rogu lub w kącie naszego salonu. Bynajmniej, takie dekoracje sprawiają, że salon zyskuje sporo kolorytu.

Porcelanowe dekoracje i zastawy do salonu

Każdy dom powinien być przygotowany na obecność gości, którzy zapragną nas odwiedzić i napić się z nami herbaty lub kawy. Dlatego starannie skompletowany serwis do tych gorących napojów jest wymagany w każdej kuchni lub w każdym salonie. Często są to naczynia, które zarezerwowane są wyłącznie na chwilę odwiedzin. Dlatego prezencja wszelkich zestawów talerzy i filiżanek kawowo-herbacianych musi być strojna, a same egzemplarze powinny być kunsztownie wykonane. Pomysłów na porcelanowe i ceramiczne dekoracje do salonowych wnętrz może być wiele, dlatego w ArtDecor24 jesteśmy przygotowani na bardzo różnorodne gusta. Serwis Kawowo-Herbaciany z Imbrykiem to uzupełnienie wyposażenia domowego i jednocześnie piękny dodatek do salonu, który może znajdować się na regale lub za szklaną witryną. Jego vintage'owy styl jest na tyle atrakcyjny, że można traktować go także jako dekorację. Inną efektowną porcelanową dekoracją jest Patera na Wysokiej Nodze. Jej rustykalny styl upiększy salon i co najważniejsze - możesz wykorzystać ją jako naczynie, które na stałe będzie znajdowało się na stole. Na przykład w celu umieszczania na nim owoców.

Patery - doskonałe dekoracje do salonu

Salonowe dodatki, mogą być salonowe nie tylko z racji nazwy pokoju, w jaki się znajdują, ale także z racji swojej wytworności i klasy, jaką reprezentują. Salony bowiem są miejscem wyjątkowej elegancji, w którym dbałość o detale jest szczególna. Dlatego wzbogacenie swojego salonu o zdobne patery sprawi, że nadamy swej przestrzeni odpowiedni prestiż. Patery często uwydatniają piękno różnych ciast i dań, lecz mogą także stale znajdować się na stole lub regale, szczególnie wtedy, gdy są tak piękne, jak te, które Wam przedstawimy. Dla przykładu Patera na Wysokiej Nodze z figurami Putto w stylu barokowym, Porcelanowa Patera z Barokowymi Amorami lub Paterka z Figurą Wilka to przedmioty, które urozmaicą Twój salon, przyciągną uwagę gości i świetnie sprawdzą jako naczynia do dań.

zamknij