Brak produktów w koszyku.

Dekorowanie wnętrza światłem - przykłady stylowych lamp

Każdy, kto chce dobrze zaaranżować wnętrze powinien zastanowić się, jak je oświetlić. Zarówno w domu, jak i w biurze ma to szczególne znaczenie, gdy występuje niewielka liczba okien lub wychodzą one na północ. Zwykle nie mamy na wpływu
na położenie mieszkania czy lokalu użytkowego. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie,
aby rozjaśnić najciemniejszy nawet pokój sztucznym światłem. Nie od dziś wiadomo,
że dobrze dobrane oświetlenie wpływa korzystnie na samopoczucie. To z kolei, przekłada się na nasze codzienne funkcjonowanie i wydajność w pracy.

Lampy, które zdobią także w dzień 

Oprócz aspektu użytkowego warto pamiętać, że światło może stać się najlepszą dekoracją każdego wnętrza. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt należy właściwie wybrać nie tylko lokalizację punktów świetlnych, ale i ich oprawę. Na rynku  jest ogromny wybór lamp, kinkietów, lampek nocnych, a także żyrandoli, które staną się prawdziwą ozdobą w domu i biurze. Miłośników secesji na pewno zainteresuje kolekcja stylowych lamp o wysokości, których podstawę stanowią patynowane figury, a witrażowe klosze nadają światłu żarówki niepowtarzalne odcienie. Szczególnie ciekawe są te, które łączą postać kobiety z barwnym i majestatycznym pawiem. Żyrandol składający się z pięciu kloszy w kształcie lilii będzie eleganckim, a zarazem funkcjonalnym rozwiązaniem dla górnego oświetlenia w każdym pomieszczeniu. Klosze w oryginalny sposób łączą ciepło brązu, przechodzącego w żółć z zielonymi obramowaniami. Tak przełamane światło tworzy przytulny klimat. Znakomicie uzupełni go stojąca lampa z bliźniaczymi kloszami lub utrzymana w tej samej kolorystyce, lampka z dwóch kloszy o kwiatowym kształcie, wzbogacona figurą kobiety. Dla tych, do których secesyjna stylizacja nie przemawia istnieje alternatywa: bogaty wybór lamp w stylu art déco. Proste figury kobiet stanowią podstawę dla jasnych, delikatnych kloszy, które mono kolorowemu światłu dodają niecodzienności.

Dla każdego coś świet(l)nego

Każdy posiada własny, niepowtarzalny charakter. Warto wyrazić go dobierając dodatki do wnętrz, w których spędzamy wiele czasu, na przykład oświetlenia. Romantyczne lampy, zachwycający żyrandol w stylu empire, czy kolonialne eleganckie lampki – to wszystko może nadać niepowtarzalny klimat Państwa biur czy domów.

zamknij