Brak produktów w koszyku.

Domowy barek na alkohol - co powinno się w nim znaleźć?

barek na alkohol

Barek na alkohol to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Z reguły jest ono dostępne tylko dla dorosłych, ponieważ wszystkie domowe barki łączy jedno - znajdujący się w nich alkohol. Natomiast okazuje się, że zwyczaje dotyczące umieszczania różnorakich akcesoriów do barku są bardzo odmienne. Poza znajdującymi się w nim trunkami mogą mieścić się w nich także inne rzeczy. Domowe barki mogą mieścić zgoła odmienne przedmioty. Jednak, czy jest coś poza alkoholem, co powtarza się we wnętrzu barkowych przestrzeni? Co powinno znaleźć się w przeciętnym barku? Co będzie w nim naprawdę przydatne? W tym artykule zajrzymy do wielu barków i postaramy się rozwiać powyższe wątpliwości. 

Jak wyglądają typowe barki na alkohol?

Barek z jednej strony oznacza konkretny mebel wykonany najczęściej z drewna, który ma swoją charakterystyczną budowę, a konkretnie sposób otwierania go, a z drugiej strony barki to także każde miejsce lub regał, w którym gromadzimy napoje alkoholowe. Oczywiście, gdy mamy na myśli najbardziej charakterystyczny model tego mebla, to widzimy szafkę, która otwiera się z góry na dół i tym samym jej otwierana część po otworzeniu stanowi dodatkową półkę. Natomiast barkiem lub mini-barem możemy nazwać różne rodzaje mebli, w których gromadzimy swe trunki.

Szafy i półki jako barki na alkohol

Barek to także szafa. Prosta w budowie, prostokątna, posiadająca jedne drzwi lub dwoje. Bywa, że są one przeszklone, po to, by alkohole mogły być wyeksponowane. Zdarza się, że niektóre szafy pełniące funkcję barku, nie posiadają drzwi. We wnętrzu szafy najczęściej znajdują się półki, a niekiedy także szuflady, które umożliwiają schowanie w niej dodatkowych akcesoriów. Wielkość oraz szerokość takiej szafy może być różna. Ważne byśmy zmieścili do niej swój alkohol oraz dodatki.

Rolę barku odgrywać może także umieszczana przy ścianie półka. Takie rozwiązanie jest wygodne, ale dość minimalistyczne. Jak można się domyślić, półka nie pomieści tyle, ile zamykany barek. Ponadto wystawione na niej butelki oraz naczynia mogą się kurzyć. Popularnym rozwiązaniem jest instalowanie u jej dołu specjalnych mocowań na kieliszki do wina.

Rozwiązania dotyczące stworzenia barku mogą polegać na wykorzystaniu zwykłego regału. Otóż regał w swych półkach może gromadzić butelki danych trunków. Bywa, że takie regały są wzbogacane o podświetlenie półek lub półki są nieszablonowo montowane np. skośnie. Chodzi o to, by w dowolnym momencie móc swobodnie sięgnąć po butelki z alkoholem.

Jeśli chcemy, by nasz barek był jeszcze bardziej dostosowany do naszych potrzeb, to możemy zaopatrzyć się w barek na kółkach. Mobilny mini-bar może składać się z kilku kondygnacji, na których zmieścimy alkohol, ale także kieliszki oraz inne dodatki. Dzięki niemu możesz wykorzystać każdą przestrzeń w swoim domu na to, by korzystać z barku.

Domowy barek i jego wyposażenie

Jak zostało to już nadmienione - wnętrza barków mogą być pełne nie tylko alkoholu, ale także innych elementów domowego wyposażenia. Wielorakie inspiracje na zawartość barków sprawiają, że znajdujemy w nich sporo interesujących przedmiotów.

Dodatkiem do alkoholowych zbiorów są najczęściej naczynia, na które składają się m.in. kieliszki do wódki, kieliszki do wina, szklanki do whisky, do rumu lub do innych trunków. Barkowa zastawa może być złożona także z serwisu do kawy lub herbaty. Zatem naczynia są elementem wyposażenia, które nieodłącznie występują z napojami alkoholowymi. Trzymanie ich w barku jest wygodne i bardzo zasadne.

Pokojem, w którym na ogół znajduje się barek, jest salon. To właśnie w nim podejmujemy gości, których częstujemy kawą, herbatą lub różnego rodzaju nalewkami, drinkami i innymi napojami alkoholowymi. Dlatego barek często otwierany jest właśnie wtedy, gdy ktoś przyjdzie do nas z wizytą. Tym samym dobrze, gdy nasza zastawa jest po prostu ładna.

Szczególnie polecanym gadżetem do barku jest Serwis Kawa Herbata w stylu rustykalnym. W skład tego eleganckiego zestawu wchodzi 6 filiżanek, 6 podstawek, dzbanek, mlecznik oraz zakrywana cukiernica. Gustownie wykonany serwis będzie praktycznym i ładnym dodatkiem do naszego barkowego wyposażenia.

serwis do kawy

Innym godnym polecenia serwisem jest Serwis do Kawy i Herbaty Monogram w stylu rustykalnym. Ten porcelanowy zestaw sprawia, że spożywanie w nim kawy lub herbaty jest bardzo przyjemne. Swym wyglądem nawiązuje do dawnych epok, w których picie tych napojów było istotnym wydarzeniem z życia towarzyskiego tzw. wyższych sfer.

Wyposażenie barku mogą stanowić również talerze do spożywania ciast i innych deserów. Jak wiadomo, słodkości je się najczęściej w towarzystwie kawy i herbaty, dlatego warto, by talerzyki znajdowały się w salonowym barku, ponieważ wtedy można je prędko rozłożyć naszym gościom. W takim wypadku dobrze zaopatrzyć się w Komplet Talerzy z Reliefowym Dekorem. Te miłe dla oka naczynia sprawdzą się do słonych, jak i słodkich posiłków. Pokryte są one wypukłymi wzorkami, które nadają im efektowny powab. Innym modelem talerzy, które będą doskonałym uzupełnieniem salonowej zastawy, jest Komplet 6 Deserowych Talerzy w motyw korony w stylu rustykalnym. Ich charakterystyczną cechą jest znajdujący się na krawędzi talerza symbol królewskiej korony. Naczynie posiada też falowaną krawędź, która nadaje mu starodawnego sznytu.

komplet eleganckich talerzy

Innym przykładem zastawy, która również posiada efektowny królewski wzór, jest Komplet 6 Kwadratowych Miseczek. Są one dodatkowo upiększone wypukłym zdobieniem na swej krawędzi. Nadają się do spożywania deserów, ale także do serwowania w nich przystawek.

Barek to nie tylko alkohol

Barki mogą być miejscem przechowywania także innych stylowych przedmiotów, które niekoniecznie pełnią funkcję użytkową. Mogą to być akcesoria, których obecność upiększa całościowy wystrój salonu na czas pojawienia się w nim gości. Dlatego ich miejscem może być właśnie barek. Pełniłby funkcję schowka na różnego rodzaju dekoracje, które wykładamy na stół wraz z zastawą i trunkami.

Mogą to być na przykład strojne świeczniki, które kładziemy na stole lub na regale tylko podczas specjalnych okazji. Jak powszechnie wiadomo, zapalenie świec świadczy o wyjątkowości danej chwili. Nie zapalamy ich zbyt często, dlatego barek mógłby być doskonałym miejscem na przechowywanie świeczników. Dobrze by było, żeby ich prezencja była efektowna i aby podkreślała miły nastrój danej chwili. Polecamy szczególnie Dwa Świeczniki Figury Aniołów w stylu renesansowym. Cechują się one tym, że są wytworne i wręcz emanują klasą. Zdobne elementy i sam wygląd aniołów tylko podbijają jego wartość. Innym egzemplarzem świeczników, które będą się zacnie prezentowały się na Twoim stole oraz barku jest Zestaw Świeczników Putto w stylu barokowym. Je również charakteryzuje anielski motyw. Figurki aniołków są bardzo zdobnie wykonane, co nie pozwala odwrócić od nich oczu.

Jak się okazuje, wyposażenie wielu polskich barków stanowią także elementy niezbędne do liturgii kościelnej, które wykorzystywane są podczas wizyt księdza. Są nimi na przykład: lichtarz, krzyż lub kropielnica. Jeśli chodzi o tę ostatnią, to wartym polecenia modelem kropielnicy jest Kropielnica z Aniołem w stylu barokowym. Jest to wykonane z porcelany naczynie, którego największą część stanowi modlący się anioł. Przedmiot ten nadaje się nie tylko do wizyt księdza po kolędzie, lecz stanowi on też doskonałą dekorację, która może znajdować się w naszym barku, jak i na jakimkolwiek innym miejscu w salonie.

zamknij