Brak produktów w koszyku.

Jak dobrać oświetlenie do luksusowego wnętrza glamour?

Choć styl glamour kojarzy się, że złotą erą Hollywood lat 30. i 40. to za pomocą odpowiedniego oświetlenia z łatwością jesteśmy w stanie nadać wybranemu przez nas wnętrzu klimat rodem z dawnych lat.

Połączenie stylu glamour gdzie klasyka przenika się z tym co nowoczesne, choć może wydawać się trudne, to jednocześnie może sprawić wiele satysfakcji.

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na nowoczesne oświetlenie glamour?

Lampy stołowe, a styl glamour

Styl glamour kojarzy się z połyskującymi kryształami oraz bogato zdobionymi dodatkami. Należy on do najciekawszych stylów dekoratorskich ze względu na luksusowe i szykowne dodatki i dotyczy to również kwestii oświetlenia. Odpowiednio dobrane oświetlenie zarówno poprzez kryształowe żyrandole, czy gustowne lampy stołowe każdemu pomieszczeniu nada klasy, jak i charakteru.

Wybierając lampy stołowe rezonujące, że stylem glamour warto wybierać te w stylu klasycznym. Dobrym wyborem będą kryształowe lampy lub te posiadające szklane zdobienia.

Możesz postawić na lampę, gdzie szkło będzie dominującym elementem, przy czym warto zwrócić także uwagę na kolorystykę. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na abażur lampy w kolorach fioletu, różu, bądź złotego.

Masz do wyboru całą paletę barw. Nie decyduj się tylko i wyłączenie na klasyczną czerń, biel, czy odcienie szarości. Lampy glamour charakteryzuje także błysk i połysk, dzięki czemu sprawdzą się w każdym pomieszczeniu - począwszy od salonu, kuchni, czy łazienki.

Zarówno decydując się na lampy stojące, żyrandole, lampy wiszące, czy kinkiety warto, żebyś zakupił je u jednego producenta. Sprawi to, że oświetlenie w naszym mieszkaniu lub domu będzie tworzyło spójną całość.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy wiszące?

Decydując się na oświetlenie salonu, czy innego pomieszczenia w stylu glamour warto pamiętać, że zasada mniej znaczy więcej, również się tutaj sprawdza. Jeśli zdecydujemy się na bogato zdobioną lampę wiszącą, warto przemyśleć, czy kryształowe żyrandole w tym samym salonie, czy łazience to nie za dużo dekoracji w jednym miejscu.

Warto umieć rozróżnić przepych od przesady. Zasada ta nie sprawdzi się jedynie gdy dane pomieszczenie zostało podzielone przez nas na strefy jak na przykład salon z kuchnią. W takim przypadku dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na elegancki żyrandol w salonie i lampy wiszące, czy nowoczesne lampy sufitowe w jadalni.

Decydując się na lampy wiszące, możemy wybierać zarówno wśród tych o minimalistycznym designu w stylu nowoczesnym, jak i wśród kryształowych żyrandoli. To, co naprawdę istotne to warto, żeby typ oświetlenia był dopasowany do stylu wnętrza, w jakim będzie się ono znajdować.

Jeśli zależy nam na równomiernym oświetleniu danego pomieszczenia, warto zdecydować się na solidne oświetlenie centralne.

To od nas ostatecznie zależy, na jaką liczbę źródeł światła się zdecydujemy jednak oprócz głównego oświetlenia, warto się również zdecydować na dodatkowe, które doświetlą przestrzeń.

Jakie oświetlenie do salonu w stylu glamour?

Podczas urządzania salonu w stylu glamour warto zwrócić uwagę na lampy ścienne, kinkiety, lampy stojące, czy też żyrandole z dużą ilością błysku.

Jeśli chcemy uzyskać niebanalne wnętrze, warto zdecydować się na lampy o różnych kształtach im bardziej oryginalnych, tym lepiej.

Chcąc stworzyć pomieszczenie o wyjątkowym sznycie w naszym salonie, nie może zabraknąć szkła, czy kryształów, zarówno poprzez dekoracje, jak i klosze, czy żyrandole.

We wnętrzach glamour istotna jest elegancja oraz dobry gust, dlatego warto zainwestować w oświetlenie, które spełnia oba te warunki.

W salonie z wysokim sufitem sprawdzi się kryształowy żyrandol glamour. Dzięki temu, że ten model oświetlenia posiada często długi łańcuch, umożliwi to oświetlenie pomieszczenia także o znacznej wysokości. W przypadku przestrzeni z niższym sufitem wystarczy skrócić łańcuch, żeby żyrandol również należycie spełniał swoją funkcję.

Decydując się na wybór oświetlenia do salonu, warto także skierować swoją uwagę w kierunku lamp czy żyrandola z dużą ilością szkła oraz kryształów, ponieważ sprawi to, że pomieszczenie nabierze klimatycznego wydźwięku także wieczorową porą.

Należy także pamiętać, że lampy glamour lubią strojne towarzystwo, dlatego chcąc uzupełnić żyrandol glamour, warto zdecydować się także na zdobiony kinkiet.

Lampy glamour idealne do sypialni

Decydując się na wybór oświetlenia w mieszkaniu, nie należy zapominać o sypialni. Miejsce to służy nam do wyciszenia oraz relaksu, dlatego głównym kryterium, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze lampy lub żyrandola jest barwa światła, jaką daje.

Dobrze by była ona odpowiednio przytłumiona i nie działała pobudzająco na organizm. Dobrym pomysłem będzie na zdecydowanie się w sypialni na kinkiety, a jako oświetlenie główne sprawdzi się żyrandol mniejszy od tego z salonu lub też bogato zdobiona lampa stojąca.

Wybierając oświetlenie do sypialni, należy również kierować się jej wielkością. Zbyt duży nowoczesny żyrandol lub lampa sprawią, że pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie jeszcze mniejszego, niż jest w rzeczywistości.

Jaka lampy w stylu glamour będą odpowiednie do łazienki?

Łazienka jest to pomieszczenie, które słusznie kojarzy nam się z zabiegami pielęgnacyjnymi i czasem tylko dla siebie. Z tego powodu nie może zabraknąć w niej odpowiedniego oświetlenia. Sprawdzą się w niej doskonale jednakowo plafony, jak i żyrandole.

Przed wyborem odpowiedniego oświetlenia warto również, żeby nasza łazienka została podzielona na dwie strefy w tym z oświetleniem głównym oraz drugą służącą do oświetlenia lustra służącego nam do zabiegów urodowych.

Jeśli czujemy taką potrzebę, możemy wydzielić w łazience trzecią strefę, w której istotny będzie design lamp oraz pozostałego oświetlenia.

To o czym należy jednak pamiętać w szczególności to fakt, że światło w pomieszczeniu kąpielowym powinno być dostosowane do naszych potrzeb, to jest mało intensywne i nieoślepiające.

We współczesnych łazienkach sprawdzi się lampa szklana, ponieważ jej klosz dobrze rozprasza światło, a barwa światła jest zimna i doskonale odzwierciedla światło dzienne.

zamknij