Brak produktów w koszyku.

Jak urządzić biuro w domu? Pomysły i inspiracje na elegancką i stylową aranżację home office!

biurko shabby chic

Urządzenie jednego z pokoi na własne biuro w domu to duże udogodnienie. Szczególnie teraz, gdy praca na home office stała się tak powszechną praktyką. To w naszym osobistym biurze będziemy mogli się skupić i wyciszyć, gdy zechcemy poświęcić się ważnym dla nas sprawom. Ma to być miejsce, w którym odnajdujemy ciszę i spokój. A te czynniki są przecież tak ważne, by móc wydajnie wykonywać swoje obowiązki lub nawet realizować pasje. Domowe biuro to nasze prywatne miejsce pracy, w którym warunki do jej wykonywania muszą być jak najlepsze.

To, jak się czujemy w danej przestrzeni, w dużej mierze zależy od tego, jak jest ona zaaranżowana. Elementami aranżacji są zarówno meble, jak i różnego rodzaju dodatki i akcesoria do wnętrz. Jak należy je ze sobą zestawić, aby nasze biuro domowe było jednocześnie gustowne i aby dobrze się w nim pracowało?

Jaki powinien być gabinet w domu?

Zacznijmy od tego, żeby wskazać, jakie cechy powinno posiadać każde domowe biuro, aby należycie spełniało swoją funkcję. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie go w bocznej części całego domu. Oczywiście należy mieć to na uwadze podczas projektowania naszego mieszkania. Chodzi o to, by biuro mogło znajdować się w domowym zaciszu, do którego nie będą dochodziły liczne hałasy i przez które nikt nie będzie musiał przechodzić. Tak jak we własnym pokoju lub w sypialni, tak w gabinecie chcemy, by szanowano naszą prywatność. W końcu home office, czyli praca zdalna, którą możemy w nim wykonywać, wymaga właśnie ciszy i spokoju.

Czy domowe biuro musi być duże?

Czy pomieszczenie przeznaczone na domowe biuro powinno być małe, czy duże? Metraż danego wnętrza to kwestia indywidualna. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by nasze biuro w domu było pełne przestrzeni, choć równocześnie może ono być małe. Wystarczy przecież niewielki kącik na to, by zmieścić w nim wszelkie niezbędne do pracy wyposażenie. Chyba że przewidujemy, iż do naszego biura będą przychodzić liczni goście lub nawet biznesowi partnerzy.

Na jakie kolory pomalować nasz gabinet?

Czy można wymienić jakieś wytyczne określające kolor ścian we wnętrzu naszego gabinetu? Trudno wymyślić uniwersalne standardy dotyczące aranżacji i stylu biura, lecz zdecydowanie poleca się, by barwy biurowego pomieszczenia były raczej stonowane. To właśnie takie kolory jak czerń, biel, beż lub szarość sprawiają, że nasz mózg nie czuje się zbyt obciążany i może koncentrować się na pracy. Dlatego pokój, w którym nie ma wielu pstrokatych kolorów, ani nazbyt fikuśnych mebli będzie stanowił doskonałe miejsce do pracy.

Aranżacje przestrzeni domowego biura możemy dokonywać na wiele różnych możliwości. Wystrój to nie tylko kolor ścian, ale także meble. Takie pomieszczenia, jak domowe biuro trzeba wyposażyć w różne typy mebli, które będą nie tyle dekoracją, ile będą po prostu służyły nam do pracy.

Jak urządzić gabinet w domu pod kątem doboru mebli?

Meble to elementy wyposażenia domowego składające się na jego całościowy design. To one sprawiają, że postrzegamy dane pomieszczenie w określony sposób. Aranżacja miejsca zamieszkania bez mebli jest niemożliwa. Natomiast praca zdalna, home office lub inne czynności, jakie wykonuje się w pokoju stanowiącym biuro, nie może odbyć się bez kilku podstawowych mebli.

Biurko do naszego home office

Trudno wyobrazić sobie gabinet w domu bez okazałego biurka. To właśnie biurko jest miejscem, na którym spoczywa niezbędny do pracy komputer lub laptop, czasem znajduje się na nim też drukarka, a niekiedy również inne elektroniczne sprzęty. Przede wszystkim biurko jest skupiskiem różnego rodzaju notatek, dokumentów oraz innych wartościowych papierów. Jest ono centralnym punktem całego pomieszczenia i każde domowe biuro musi być w nie zaopatrzone.

Przykładem naprawdę atrakcyjnego biurka jest Imponujące Biurko w stylu kolonialnym. Ten solidny i masywny mebel wykonany z mahoniowego drewna jest doskonałym narzędziem pracy dla osoby, która lubi uporządkowany system pracy. To biurko posiada liczne szuflady, które pomieszczą wiele dokumentów i przedmiotów, które dobrze jest mieć tuż pod ręką. Same zdobienia biurka są imponujące, ponieważ tworzą je niewielkie podobizny lwa. Blat tego mebla jest na tyle duży, że z pewnością zmieszczą się na nim zarówno sprzęty elektroniczne, jak i artykuły biurowe.

biurko kolonialne - biuro w domu

Natomiast Biurko w stylu rustykalnym Shabby Chic, to przykład biurka, które nieco bardziej nawiązuje do minimalistycznego stylu ze względu na swoją budowę, a także nienachalny beżowy kolor. Ono również posiada wiele pakownych schowków, które przydadzą się do domowej pracy. Gabinet, w którym będzie znajdowało się takie biurko, będzie miejscem, w którym każda osoba będzie miała doskonałe warunki do realizowania home office lub wykonywania innych wymagających skupienia zajęć.

biurko stylowe w biurze domowym

W jaki fotel wyposażyć domowe biuro?

Domowe biuro musi mieć odpowiedni styl. Dlatego należy odpowiednio zestawiać ze sobą różnego rodzaj meble. Nie muszą być one wykonane dokładnie z takiego samego materiału, a także nie ma konieczności, by były w takim samym odcieniu. Chodzi o to, żeby do siebie pasowały. Zatem jeśli mamy już biurko, to powinniśmy pomyśleć o gustownym fotelu. Kto wie, czy to właśnie on nie jest najważniejszym przedmiotem każdego pomieszczenia biurowego. W swym mieszkaniu możesz dbać o różne dekoracje, natomiast w pierwszej kolejności musisz zakupić stylowe i wygodne siedzisko. Fotel musi być wygodny. Dużo zależy od materiału, z jakiego został wykonany. Najlepiej, gdy jest on odpowiednio miękki. W końcu musimy liczyć się z tym, że będziemy na nim siedzieć nawet przez kilka godzin.

Spełniającym najważniejsze kryteria, jakie mogą być postawione przed fotelem, jest Komfortowy Fotel w stylu barokowym. Zarówno jego kunsztowne obicie, wzór tkaniny, pozłacane elementy, jak i wygoda użytkowania czynią z niego wzorowe siedzisko do wielogodzinnej pracy. Biuro w domu, w którym będzie znajdował się tak gustowny mebel, zyska na prawdziwym blasku i elegancji. Jednocześnie osoba, która będzie miała przyjemność siedzieć na tym fotelu, będzie mogła pracować i odpoczywać zarazem.

stylowy fotel - biuro w domu

Skoro mowa miejscach do wypoczynku to dobrze jest, gdy w biurze znajduje się także nieco większy mebel niż fotel. Na przykład taki, który przewiduje spędzenie na nim przerwy od pracy. Drzemka lub chwilowe przycupnięcie jest bardzo pożądane, podczas każdej pracy. Dlatego Trzyosobowa Sofa w stylu Chesterfield, to mebel, którego oldschool'owy styl oraz wygoda zadowoli każdego. Spędzenie na nim choćby kilku minut jest bardzo przyjemne i odżywcze dla naszego ciała. Sofa jest na tyle duża, że spoczywająca na niej jedna osoba zazna wiele komfortu, ponieważ jej tapicerka pokryta jest niebieskim aksamitem, który w kontakcie ze skórą jest bardzo miły. Dzięki sofie miejsce pracy to stanie się znacznie przyjemniejsze.

sofa chesterfield - biuro w domu

Jak urządzić domowe biuro? - dekoracje

Meble w przestrzeni naszego domu to nie wszystko. Warto pamiętać także o dodatkach, które nadadzą mu duszy. Pomysły na aranżacje, dodatki i dekoracje w pokoju biurowym również mogą być bardzo ciekawe. Wszelkie dodatki do gabinetowego wnętrza możemy umieszczać zarówno na ścianie, jak i na meblach. Owszem biuro w domu ma być miejscem, w którym umiemy się skupić, natomiast nie oznacza to tego, że musi być w nim wyjątkowo surowo. Duże i małe dekoracje to bardzo ważne wyposażenie w każdym domu i w każdym biurze.

zamknij