Brak produktów w koszyku.

Jak wybrać idealną ramkę na zdjęcie?

Ramki na zdjęcia to wyjątkowo popularne artykuły dekoracyjne, które swoje miejsce znajdują w każdym domu. Można w nich umieszczać fotografie, które przedstawiają członków rodziny, ważne dla nich wydarzenia czy miejsca. Zdjęcia oprawione w ramki pomagają sprawić, że wnętrza stają się bardziej rodzinne, przytulne i ciepłe, a jednocześnie piękne. Aby jednak taki efekt osiągnąć, trzeba wybrać odpowiednie ramki. Jak można to zrobić?

Dobór ramki do wnętrza

Niezwykle istotne jest, by wziąć pod uwagę kilka czynników. Bardzo ważne jest, by ramka pasowała do wnętrza, w którym ma się pojawić. I tą kwestię należy rozpatrywać z dwóch stron. Po pierwsze, chodzi o rodzaj pomieszczenia. Zupełnie inna ramka będzie się dobrze prezentować w salonie, inna w przedpokoju, a zupełnie inna w pokoju dziecięcym. Po drugie, trzeba brać pod uwagę wykończenie wnętrza. Ramka ma być przysłowiową „kropką nad i”. Chcemy, by podkreśliła styl wnętrza. Na szczęście nie powinno być z tym większego problemu, gdyż wybór wśród ramek na zdjęcia jest naprawdę ogromny.

Do bardzo luksusowego wnętrza nadawać się będzie bogato zdobiona motywami roślinnymi ramka, której powierzchnia może być dodatkowo pozłacana. We wnętrzu secesyjnym sprawdzi się ramka z roślinnymi zdobieniami oraz ozdobnymi figurami, która będzie pokryta brązem. Do stylu shabby chic będzie natomiast pasowała biała ramka, celowo postarzana i ozdobiona choćby figurami aniołków. 
Ale to nie wszystkie ważne czynniki. Trzeba też zastanowić się, ile miejsca możemy przeznaczyć na taką ramkę na zdjęcie i gdzie ja umieścimy. Do wyboru mamy między innymi ramki wiszące i stojące. Mają różne kształty i wielkości, a w związku z tym i miejsce na różną ilość zdjęć. Nie chcemy, by wybrana ramka przytłoczyła wnętrze lub też zniknęła w natłoku innych elementów dekoracyjnych. Dlatego tak ważny jest dobór ramki do konkretnego miejsca. A stawiać je można na komodzie, szafce, półce wiszącej, na biurku, toaletce czy parapecie. Kiedy wybierzemy ramkę po tak dogłębnej analizie, z pewnością stanie się ona niezwykłą ozdobą wnętrza.  

zamknij