Brak produktów w koszyku.

Jaki zegar pasuje do kominka?

Kominek we wnętrzu zazwyczaj stanowi jego centralny punkt. To przy nim chętnie spędza się czas, odpoczywa, czyta książki. Kominek sprawia, że pomieszczenie staje się niezwykle przytulne oraz ciepłe. Jednocześnie podkreśla styl aranżacji – niezależnie czy jest to wnętrze nowoczesne czy bardziej tradycyjne. Taki kominek jest również ozdobą wnętrza. Jest to też idealne miejsce do umieszczenia stylowego zegara kominkowego

Zegary kominkowe są praktyczne, jednak zdecydowanie bardziej cenimy sobie ich walory estetyczne. Niezależnie od tego, jaki styl reprezentują, z czego są wykonane i jak wykończone, zawsze są wyjątkowo piękne i dekoracyjne. Oczywiście kominek i zegar kominkowy muszą tworzyć spójną całość. Jak taki efekt osiągnąć? Koniecznie trzeba wybierać zegary na kominek w sposób przemyślany. Okazuje się, że nie zawsze to, co się nam akurat podoba, będzie pasowało do naszego kominka. Zegar musi pasować do całości, a nie wyglądać tak, jakby trafił tam przez przypadek.

Nowoczesny czy stylizowany - jak dobrać zegar do kominka?

Kiedy wybieramy zegar kominkowy, musimy zatem zwracać uwagę na wykończenie naszego kominka. Zupełnie inny zegar będzie pasował do kominka nowoczesnego, który zazwyczaj jest bardzo prosty, wykonany z metalu i posiada sporą, przeszkloną powierzchnię. Przy takim kominku najlepiej będzie się prezentował zegar wykonany w podobnym stylu i z podobnych materiałów. Być może nie będzie on aż tak bardzo bogato zdobiony, ale prostota tego stylu również ma ogromny urok. Kiedy kominek ma natomiast tradycyjną formę, jest duży, wykończony kamieniem lub innym naturalnym materiałem, potrzebny jest też bardziej stylowy zegar. Bardzo popularne są zegary, które mają elegancką, drewnianą obudowę, często również wykończone pozłacanymi elementami. Niezwykle oryginalnie prezentują się też zegary kominkowe o bardzo ciekawym kształcie, często połączone z jakimiś figurami czy roślinnymi motywami. Taki zegar sam w sobie jest bardzo dekoracyjny i będzie pasował do eleganckiego, ale prostego kominka. 

Decyzje o wyborze zegara kominkowego należy zatem naprawdę odpowiednio przemyśleć. Nie może on zniknąć w aranżacji, ale nie może też jej zbytnio przerastać czy przytłaczać. Taki zegar kominkowy to przede wszystkim uzupełnienie kominka. Oczywiście należy też wziąć pod uwagę swój osobisty gust. Warto zatem poświęcić czas na znalezienie idealnego zegara, tym bardziej że mamy wśród tych artykułów naprawdę spory wybór. Można też poszukać inspiracji w czasopismach o tematyce wnętrzarskiej lub w internecie.  

zamknij