Brak produktów w koszyku.

Mistrzowskie połączenie - Porcelana z Brązem

Porcelana jest najszlachetniejszą oraz najpiękniejszą odmianą ceramiki. Jej urok zachwyca już od ponad tysiąca lat. Jest delikatna, piękna, zdobiona fantazyjnymi obrazami, a przede wszystkim bardzo pożądana przez mieszkańców całego świata. Wykorzystywana do produkcji wazonów, zastawy jaki wielu innych dekoracji wnętrz. Posiada bardzo bogatą historię, która splata się z Europą już pod koniec XIII wieku i od tamtej pory niekwestionowanie króluje w europejskich domach.

Historia porcelany

Ojczyzną porcelany są Chiny, gdzie została wynaleziona w VII wieku, za panowania dynastii Tang. Chińczycy cenią tą wyjątkową odmianę ceramiki tak jak my obrazy i rzeźby. Niektórzy kolekcjonerzy posiadają w swych zbiorach eksponaty mające ponad 800 lat. Choć obecnie wyrabiane produkty z tego azjatyckiego kraju  kojarzą nam się z tandetnymi podróbkami, to od kiedy Marco Polo w 1298 roku przywiózł porcelanę na stary kontynent, europejczycy starali się poznać sekret jej powstawania. Jej popularność wśród mieszkańców Europy poza estetycznym zachwyceniem, wynikała również z przesądu, że porcelanowe naczynia pękały, kiedy w ich wnętrzu znajdowała się trucizna. Dlatego porcelana z brązem cieszyła się ogromną popularnością wśród polityków, monarchów i kupców.

Nowa porcelana klasyczna metoda

Tradycja produkcji porcelany to przede wszystkim metoda wosku traconego. Jest to klasyczna metoda wytwarzania porcelany, stosowana szczególnie do produkcji ekskluzywnych i niepowtarzalnych wyrobów ceramicznych. Proces polega na wyrzeźbieniu w woskowej bryle kształtu, który następnie okłada się specjalnie spreparowanym gipsem. Następnie do wnętrza wlewana jest gorąca masa porcelanowa. Wosk zostaje wytopiony, a jego miejsce zastępuje porcelana, którą należy wypalić oraz ręcznie ozdobić fantazyjnymi wzorami oraz wykończeniami z innych materiałów..

Porcelana ozdobna jest często uzupełniana elementami wykonanymi z brązu, nierdzewnej stali, szkła lub nawet metali szlachetnych. Nasz sklep posiada w swej ofercie bogaty wybór ekskluzywnych dekoracji wnętrz wykonanych z porcelany połączonej z brązem, z pewnością znajdą Państwo w naszym sklepie porcelanowe dekoracje dla siebie.

zamknij