Brak produktów w koszyku.

Poduszki ozdobne do Twojego salonu

​Dekoratorzy wnętrz mawiają, że człowiek nigdy nie jest dość bogaty i nigdy nie ma za dużo poduszek na sofie. Są jedną z najprostszych i  jednocześnie najbardziej efektownych dekoracji, które można zastosować w każdym wnętrzu. Dobrze wybrana doskonale uzupełni każde wnętrze. Niemal nie ma ograniczeń co do materiały, z jakiego będzie wykonana poszewka, o kolorystyce nawet nie będę wspominać – czego dusza zapragnie. Także kształty poduszek stwarzają wiele możliwości dla naszej inwencji.

Od czarnych prostokątów po różowe serca

Poduszki mogą być w różnych kształtach: od kwadratowych i prostokątnych po okrągłe lub w kształcie serca, czy wałków. Najpopularniejsze są kwadratowe o wymiarach 40x40cm. Mając kilka wsadów w tym rozmiarze możemy później dokupować jedynie poszewki. Te z kolei szyte są najczęściej z satyny, lnu, uzupełniane są koronkami, wykonywane metodą patchworku, zdobione frędzlami, sznureczkami, koralikami… Ta wielorodność pozwala dobrać poduszki do każdego wnętrza. W ciepłych wnętrzach w klimacie prowansalskim, rustykalnym będą pasować poszewki z naturalnych tkanin w pastelowych kolorach  i obłe formy wałków, krągłości serc i kół. We wnętrzach urządzonych w stylu empire czy klasycystycznym lepiej będą pasować poduszki prostokątne i kwadratowe w ciemnych barwach ze złoceniami w połyskliwych poszewkach. Coraz popularniejsze są poszewki z nadrukiem. Najczęściej przedstawiają kwiaty, napisy, zwierzęta.

Poduszki – bogactwo każdego mieszkania

Kiedyś dostatek poduszek był oznaką dostatku. W starożytnym Egipcie wkładano je do grobowców możnych, wpływowi Rzymianie nie przybywali bez nich do amfiteatru. W Chinach były cenionym towarem handlowym.

Dziś każdy z nas może za ich pomocą ubogacić swoje wnętrze. Nie muszą być „od kompletu”, warto postawić na różnorodność, którą prowadzić będzie zbliżona kolorystyka i faktura materiału poszewek. A więc – do  wojny na poduszki przystąp!

 

zamknij