Brak produktów w koszyku.

Regał – mebel nie tylko na książki

Wyraz „regał” kojarzy nam się z meblem typowo bibliotecznym. Jednak te, które można dziś kupić wcale nie muszą być przeznaczone do przechowywania książek. Nadal, oczywiście, jest to jego podstawowa rola, ale coraz częściej wykorzystuje się je do gromadzenia pamiątek, dokumentów i dekoracyjnych drobiazgów. Regał może świetnie sprawdzić się także w dużej kuchni czy jadalni.

Jaki regał wybrać?

Podstawowe pytania, jakie powinnyśmy sobie zadać przed zakupem stylowego regału to: co będziemy w nim trzymać i gdzie będzie stać? Osoby, które chcą wykorzystać nowy mebel w sposób tradycyjny, zechcą go zapewne ustawić w pokoju dziennym lub gabinecie. Jeżeli są miłośnikami lektury do poduszki mogą umieścić regał w sypialni. Po wybraniu miejsca należy dokładnie zdjąć wymiary przestrzeni, jaką dysponujemy. To zawęzi krąg poszukiwań i pozwoli uniknąć nam nieprzyjemności pod tytułem „nie mieści się” lub „została luka”. Regał na książki powinien posiadać wysokie i odpowiednio głębokie półki, które pozwolą pomieścić wszystkie książki i albumy. W przypadku, kiedy nasza prywatna biblioteczka składa się z wartościowych lub historycznych wydań, czy nawet białych kruków, warto pomyśleć o regale z przeszklonymi drzwiczkami, które zabezpieczą zbiory przed kurzem, a jednocześnie pozwolą cieszyć nimi oko na co dzień. Istnieje także możliwość zakupienia regału z szafkami, co pozwoli nam obok książek przechowywać dokumenty w uporządkowany sposób. Oczywiście, przy wyborze nie możemy zapomnieć o stylu pomieszczenia, w którym ma stać nowy nabytek. Powinien on komponować się z pozostałymi meblami zarówno pod względem materiału z jakiego będzie wykonany, jak i kolorystyki.

Regał nie dla książek 

Ta zasada obowiązuje nas także podczas zakupu regału do kuchni lub jadalni. W kuchni najlepiej sprawdzi się regał, który będzie łączył w sobie szafki, które można przeznaczyć na zastawę lub słoiki z półkami, umożliwiającymi łatwy dostęp do przypraw i ziół, które podczas gotowania lubimy mieć na wyciagnięcie ręki. Rzecz ma się podobnie w kwestii jadalni. Szafki z wewnętrznymi półkami świetnie sprawdzą się do przetrzymywania obrusów i serwet. Jednak półki powyżej warto, aby były zabezpieczone przeszklonymi drzwiczkami. Będzie to idealne miejsce dla eleganckiej zastawy czy serwisu do kawy, który wyciągamy jedynie od święta.  

Funkcjonalny i piękny

Nasz regał może w sobie łączyć obie te cechy. Wystarczy, że przemyślimy gdzie go postawimy, co w nim umieścimy i jak powinien wyglądać, aby komponować się z całością wystroju. Zyskamy w ten sposób mebel, z którego będziemy cieszyć się latami.

 

zamknij