Brak produktów w koszyku.

Styl vintage w domu - jak urządzić dom, salon, sypialnie i inne pomieszczenia w stylu vintage?

styl vintage - komoda telewizyjna


Historia kołem się toczy i w ramach tego zapętlonego ruchu, korzystamy z coraz większej ilości przedmiotów, mebli, ubrań lub akcesoriów, które czasy swojej pierwszej popularności miały kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat temu. Coraz więcej spotykanych przez nas przechodniów ubranych jest w stylu retro, w kurtkach, spodniach i butach, które z powodzeniem nosili ich rodzice lub dziadkowie. Sklepy z antykami, czyli z meblami z początku XX wieku lub starszymi są nieustannie odwiedzane przez liczną klientelę. Wreszcie filmy i książki z dawnych lat wyznaczające pewien kanon, wciąż nie tracą na swej ponadczasowości, kulturowo kształtując kolejne pokolenia odbiorców.​

Dlaczego vintage?

Te liczne powroty spowodowane mogą być nostalgią za dawnym stylem, rozczarowaniem wobec współczesnych wzorców, przekonaniem, że doszliśmy w swym nowatorstwie designerskim do ściany lub wszystkim naraz. Tak czy inaczej, wielu ludzi po prostu dobrze czuje się w otoczeniu przedmiotów, które ze względu na swój wygląd przywołują im minione lata.

Gdzie kupić akcesoria i dekoracje w stylu vintage?

ArtDecor 24 to idealne miejsce dla tych, którzy pragną wskrzesić dawne czas w przestrzeni swoich domów. Przecież nasze meble, dekoracje, akcesoria, ozdobniki i wszelkie przedmioty są odpowiednią na wszelkie sympatie kierowane do starych epok, a już w szczególności do stylu nazywanego vintage. Z nikim innym, jak właśnie z nami możesz urządzić wnętrze swojego domu, wybierając meble i dekoracyjne dodatki, których styl będzie prawdziwą kompilacją aranżacji w tylu vintage.

Jakie powinny być meble w stylu vintage?

Otóż styl vintage w ścisłym rozumieniu tego słowa dotyczy odzieży, mebli lub jakichkolwiek innych produktów, które mają minimum 20 lat. Rzecz jasna w praktyce ta definicja nie znajduje potwierdzenia, ponieważ przedmiotem o stylu vintage nazwiemy, taki obiekt, który pochodzi przynajmniej z lat 90. Kultura vintage zaistniała już w XIX wieku i polega ona na używaniu rzeczy z dawnych epok, zatem korzystanie z tego, co powstało w XX wieku, jest jak najbardziej zgodne z tą definicją.

Komody w stylu vintage

W swej kolekcji posiadamy, takie meble i artykuły, które są idealnym odwzorowaniem tego, co pojmowane jest jako styl vintage lub styl retro. Niechaj pierwszym materialnym przykładem będzie nasz zbiór stylowych komódek, którymi perfekcyjnie urządzicie swój salon. Takie okazy jak Komódka Le Regent, o delikatnym białym kolorze, nieco bardziej masywna Wyjątkowa Komoda o szarym lekko poprzecieranej barwie z okrągłymi uchwytami lub chociażby przypominająca barokowy styl Intarsjowana Przyścienna Konsolka z Półką na czterech długich nóżkach, będą doskonałym wypełnieniem każdego wzorowanego na stare wnętrza.

styl vintage - szafka nocna

Regały i ich styl vintage

Z pewnością śledząc oferowane przez nas produkty dostępne w internecie, możecie samodzielnie przebierać w danych regałach, szafkach, komodach lub biurkach, lecz my chętnie i nienachalnie wyróżnimy, takie elementy salonowych wnętrz, które możesz z powodzeniem wykorzystać lub mogą one stanowić dla Ciebie jedynie pewne inspiracje. Otóż wnętrza pomieszczeń można zestawiać przy wykorzystaniu różnorakich aranżacji. Natomiast trudno wyobrazić sobie styl vintage bez drewnianych, starych i stylowych regałów. Z pewnością nie powinno zabraknąć ich w żadnych salonie. Pełnią nie tylko funkcję przechowywania różnych przedmiotów, lecz jednocześnie odpowiadają za przytulny klimat danych wnętrz. Wzbogacenie takiego mebla o kilka starych dodatków rodem z minionej epoki, takich, jak nasze porcelanowe serwisy i świeczniki sprawi, że nasze pomieszczenie wypełni się duszą.

styl vintage - regał ścienny

Jeśli chodzi o nasze regały to w szczególności polecamy Regał Ścienny w stylu industrialnym. Jest zarówno pakownym, jak i wzbogacony o oryginalne i stylowe uchwyty meblem, który posłuży jako szafka na inne mniejsze retro przedmioty. Styl vintage emanuje także z naszego Regału na kółkach. Jego industrialny powab, który powstał z połączenia części drewnianych z metalowymi, czyni z niego okazały mebel, dzięki któremu możesz urządzić salon w stylu vintage.

Jeśli chcesz mieć meble w stylu vintage, to szukaj ich koniecznie u nas. W tworzeniu aranżacji wnętrz na starą modłę pomogą przede wszystkim duże i masywne kredensy. Ogromny Kredens w Stylu Gustawiańskim to przedmiot, który może przypominać nam swój odpowiednik z PRL-owskiej Polski. W tamtym czasie podobnie wyglądające również białe kredensy były niezwykle popularne i otworzyły klimat zarówno w salonach, jak i w kuchniach. Są to stare meble, które poza funkcją przechowywania w nich różnorakich dodatków, wzbogacają każde wnętrze o dużą dawkę stylu vintage.

styl vintage - kredens

Dekoracje i akcesoria w stylu vintage

Meble mogą być poddane naszej nieograniczonej niczym inspiracji. Chodzi o wykorzystanie dodatków, które mają na celu stworzenie w naszym mieszkaniu odpowiedniego klimatu. Możemy położyć na nich np. czarnobiałe zdjęcia lub białe serwetki, za pomocą których nasza przestrzeń zyska staromodnego charakteru. Takie dodatki również znajdziesz na stronach naszego internetowego serwisu.

Pomysły na stworzenie staromodnie wyglądającej przestrzeni, zdobionej licznymi akcesoriami w stylu vintage mogą być naprawdę różne. Natomiast w ArtDecor 24 proponujemy Ci łyk inspiracji, który pozwoli Ci stworzyć salon jak we wnętrzach z XX-wieku. Polecamy gustowne i fantazyjne patery jak choćby Paterka na Ciastka z Kloszem w Stylu Shabby Chic, której jedna z podstawowych usług to przechowywanie wszelkich słodkości, takich jak ciasta lub ciasteczka. Być może pragniesz skorzystać z innego serwisu rodem z minionych lat. W takim razie z pewnością zainteresuje Cię nasz Serwis do Kawy i Herbaty wykonany w stylu rustykalnym. Złożony m.in. z filiżanek, talerzyków i zaparzacza komplet jest przykładem XIX-wiecznej mody, która określała wygląd wyposażenia domowego.

styl vintage - patera na owoce

Styl vintage w łazience

Natomiast jeśli chcesz zaopatrzyć się w akcesoria łazienkowe rodem z minionych epok, to koniecznie zobacz nasz Dozownik do Mydła w stylu vintage lub inne meble łazienkowe jak np. Regał Łazienkowy w Stylu Prowansalskim Shabby Chic lub Ażurowy Wieszak na Ręczniki Shabby Chic.

styl vintage - wieszak na ręczniki

Szukaj naszych produktów w internecie, na naszej stronie. Wybierz coś dla siebie spośród danych produktów, a następnie je zamów. Natomiast my dostarczymy Ci meble idealne dla Twojego wnętrza.

Sofy a styl vintage

Nie sposób wyobrazić sobie gustownego wnętrza przypominającego dawne lata bez porządnej sofy. Te meble stylizowane są często na stare siedziska, z których usług korzystali królowie i książęta, siedząc na nich w strojnych komnatach i pałacach. Rzecz jasna najlepiej oddają dawny klimat, gdy są drewniane. Choć nie oznacza to wcale, że te wykonane z innych tworzyw, pokrytych posrebrzaną lub pozłacaną farbą oszpecą nasze wnętrza.

Inspiracje dotyczące wyglądu Waszej salonowej sofy możecie zobaczyć w internecie na stronie ArtDecor 24. Gdy aranżujecie swe wnętrza w stylu vintage, powinniście przyjrzeć się m.in. Sofie z Wolutami. Ten stojący na czterech drewnianych nóżkach mebel, którego tkanina pokryta jest wzorami, mającymi na celu wprowadzić nieco egzotyczny powab, doskonale odnajdzie się w Waszych wnętrzach. Jeśli lubisz wypoczywać na solidnym i kosztownie wykonanym siedzisku, to koniecznie zobacz Fotel Uszak ze stołkiem w stylu Chesterfield. Ten jakże wygodny mebel stanie się prawdziwą atrakcją każdego pomieszczenia, w którym się znajdzie.

Stoły w stylu retro

W Polsce nie wyobrażamy sobie wnętrza salonu, w którego centralnej części nie znajduje się jakiś stolik. Istotnie, tak ważny mebel zasługuje na dobrze eksponujące go miejsce. Oznacza to, że gra on pierwsze skrzypce w każdym dużym pokoju lub salonie.

styl vintage - stół kawowy

Doskonałym stołem, który kojarzy się z oldschool-owym sznytem, jest Stół Kawowy w Stylu Rustykalnym. Ten biały mebel o stosunkowo niskich nóżkach, może być miejscem sielskich i błogich chwil, podczas których będziemy smakować kawę wraz ze swoimi najbliższymi. Jeśli jednak chcemy mieć stół, na którym będziemy chcieli regularnie jadać posiłki, to polecamy Stół do Jadalni z Dekoracyjnym Blatem. Wykonany zarówno z drewna, jak i z metalu mebel z pewnością potowarzyszy nam przy wielu śniadych, obiadach i kolacjach.

zamknij