Brak produktów w koszyku.

Świeczniki – tradycyjna ozdoba wnętrza

Klimat wnętrza zależy od naprawdę wielu czynników. Wpływa na to wykończenie czyli kolorystyka i użyte materiały oraz wyposażenie – czyli wszystkie meble, sprzęty, akcesoria i oczywiście ozdoby. To właśnie ozdoby odgrywają kluczową rolę, gdyż są dopełnieniem aranżacji, a poza tym często nadają jej indywidualnego charakteru.

Wybór ozdób do wnętrza nie jest wcale taki prosty. Powód jest jeden – zbyt dużo możliwości. Wśród dekoracji do wnętrz można wymienić te ścienne - obrazy, tapety, ramki itp. Mamy dekoracje tekstylne – obrusy, dywany, zasłony i firany, poduchy czy narzuty na łóżko. Do ozdób należą też wszelkiego rodzaju wazony, wazy, figurki, zegary i tak dalej. Żeby się przekonać jak duży mamy wybór, wystarczy wejść do jakiegokolwiek sklepu z artykułami dekoracyjnymi. Co więcej, takie dekoracje bez problemu dobierzemy do aranżacji w każdym stylu – wnętrz nowoczesnych, tradycyjnych i stylowych. Kiedy mamy zatem wybrać odpowiednie ozdoby do naszego domu, możemy mieć z tym problem. Dlatego warto zacząć od tych elementów tradycyjnych. A wśród nich na pewno można wymienić świeczniki dekoracyjne.

Świecznik nie tylko źródłem światła

Świeczniki to takie dekoracje, które pojawiały się w domach dziesiątki, jeśli nie setki lat temu. Kiedyś świeczniki pełniły też bardziej praktyczną rolę – jako źródło światła. Teraz skupiamy się raczej na ich walorach estetycznych. Świecznik to dekoracja wnętrza, która nadaje się do każdego pomieszczenia. Może być ozdobą salonu i sypialni, ale równie dobrze jadalni, korytarza czy gabinetu. Taki kandelabr będzie się bardzo dobrze prezentował się we wnętrzach mniejszych oraz większych. Nie wymaga zbyt dużej przestrzeni. Może stanąć w niemalże każdym, dowolnym miejscu – na komodzie, regale, półce, parapecie czy stole. Co więcej, mamy tak ogromny wybór wśród świeczników, że możemy dobrać odpowiednią dekorację do każdego stylu. I to jest kwestia najważniejsza. Świecznik będzie ozdobą wnętrza tylko wtedy, gdy będzie idealnie pasował do aranżacji. Świeczniki są wykonywane z różnych materiałów i mają różne kształty. Te tradycyjne najczęściej posiadają miejsce na jedną lub kilka długich świec. Są bardzo eleganckie i bardzo starannie wykończone. Bardziej ozdobne świeczniki mają zdecydowanie bardziej fantazyjne formy - mogą kształtem przypominać różne figury i postacie, i wtedy zazwyczaj znajduje się na nich miejsce na jedną świeczkę. Takie wyjątkowo dekoracyjne świeczniki z powodzeniem zastąpią inne ozdoby. Wyrazisty świecznik może być główną dekoracją wnętrza, która podkreśli jego klimat. 

zamknij