Brak produktów w koszyku.

Weneckie dodatki w stylowym wnętrzu

Wenecja to wyjątkowe miejsce, które od stuleci inspiruje swoją wyjątkowością i specyficznym stylem. Miasto na wodzie, które niegdyś posiadało wpływy od Adriatyku do Morza Czarnego, zaczerpnęło wiele inspiracji z podbitych terenów, również jeśli chodzi o architekturę oraz wystrój wnętrz. Ciekawy klimat i śmiałe zestawianie różnych stylów ze sobą tworzy niepowtarzalny klimat i harmonijną całość, które możesz wykorzystać również w aranżacji swoich wnętrz. Pozwól sobie poczuć się jak w romantycznej Wenecji bez wydawania majątku i udekoruj mieszkanie w stylu weneckim, oddając jej piękno za pomocą pięknych przedmiotów uzupełnionych o stylowe meble. Jeśli chcesz nadać swojemu mieszkaniu zupełnie nowego charakteru, a ponadto mieszkać wygodnie w iście arystokratycznym stylu, sprawdź co do zaoferowania ma dla Ciebie wenecki styl urządzania wnętrz i zainspiruj się razem z nami!

Stylowy mebel nabiera lekkości, a mieszkania zyskują niepowtarzalny klimat, czyli charakterystyka wnętrz w stylu weneckim

Z racji tego, że styl wenecki posiada wiele elementów bizantyjskich, osmańskich oraz gotyckich, aranżacja takich wnętrz jest dość różnorodna. Motywami przewodnimi w tej awangardowej linii są jednak przepych, nadmiar oraz luksus. Przejawia się to również na podstawie charakterystycznych kolorów, jakie zostają wykorzystane, by móc tworzyć harmonijną całość. Intensywne czerwienie, delikatne odcienie niebieskiego oraz żółci to typowe kolory, które królują w weneckich stylizacjach, nie tylko w kolorach ścian, ale także tapicerowanych mebli. Meble w stylu weneckim to przede wszystkim masywne formy, które dzięki licznym zdobieniom (np. w postaci ornamentów) nabierają lekkości i subtelności. Solidne szafy, łóżka z baldachimami, stylowe krzesło, czy finezyjny szezlong tapicerowany wysokiej jakości tkaniną mimo swojej formy nie przytłaczają pomieszczenia, a nadają mu niepowtarzalnego klimatu pałacu Dożów.

Maska karnawałowa- ważny element dekoracji

Z pewnością jednym z najbardziej charakterystycznych motywów, z którym kojarzy nam się Wenecja, są karnawałowe maski, które są nieodzownym elementem słynnego karnawału. Oczywiście, jeśli mamy zamiar urządzić mieszkanie w tym stylu, warto postawić na dekoracje z maskami, jednak nie jest to jedyna dekoracja, na jakiej należy się skupić. Jako że styl wenecki lubi przepych i luksus, warto zadbać o wysublimowane dekoracje w postaci figurek, luster w ozdobnych ramach oraz tekstyliów, które swoją formą przywiodą na myśl Hotel Danieli, gdzie śmiałe zestawianie antyków spotyka luksus w nowoczesnej formie.

zamknij