Brak produktów w koszyku.

Wyjątkowa dekoracja wnętrza - ramki na zdjęcia

Wnętrza domów i mieszkań stają się wyjątkowe i piękne dzięki różnym dekoracjom. To właśnie ozdoby podkreślają charakter wnętrza, jego styl oraz upodobania domowników. Dekoracjami można sprawić, że wnętrze stanie się przytulne, radosne, ciepłe lub eleganckie i bardzo stylowe. Ponieważ mamy ogromny wybór wśród artykułów dekoracyjnych, możemy bez większego problemu dobrać takie, które sprawdzą się w naszym domu. Coraz popularniejsze staje się również wybieranie rzeczy, które mogą jednocześnie spełniać dwie funkcje. Tak jest między innymi w wypadku ramek na zdjęcia.

Funkcje ramek na zdjęcia

Ramki na zdjęcia można wykorzystywać zgodnie z ich przeznaczeniem. Umieszczamy w nich fotografie, które prezentować mogą wszystko – członków rodziny, wyjątkowe miejsca, śmieszne sytuacje i wiele innych. Takie zdjęcia sprawiają, że wnętrza stają się bardziej rodzinne i nadają im indywidualnego charakteru. Ramki na zdjęcia mogą pojawić się w każdym wnętrzu – w salonie, sypialni, jadalni czy pokoju dziecięcym. Odpowiednio dobrane ramki foto pełnią oczywiście również rolę dekoracji. Wtedy najważniejszą sprawą przy ich wyborze jest to, jak wyglądają, jaki mają kształt, czy też z czego są wykonane. 

Styl ramki zależy od aranżacji wnętrza

Ramki do zdjęć dostępne są w niezliczonej ilości wzorów. W nowoczesnej aranżacji z pewnością sprawdzą się te jak najprostsze. Mają wtedy geometryczne kształty, wykonane są ze stali lub jednokolorowego plastiku. Ramki fotograficzne można dobrać pod kątem innych dekoracji, biorąc pod uwagę dominujący kolor lub motyw. We wnętrzach klasycznych z pewnością sprawdzą się ramki drewniane. Mogą być większe, dodatkowo zdobione, a dzięki temu stają się też bardziej eleganckie. Szczególnie uwagę przykuwają jednak stylowe ramki, które mają niezwykle fantazyjne kształty i są bogato zdobione. Sama ramka może mieć ciekawy kształt, ale co ważniejsze posiada różne zdobienia. Najczęściej są to motywy roślinne, zazwyczaj rzeźbione. Niekiedy ramki przypominają duże, złocone ramy do obrazów, które też są niezwykle ciekawie wykończone. Niektóre ramki mają wykończenie witrażowe, stoją na eleganckich i ozdobnych nóżkach. Szczególnie dekoracyjne są ramki, które dodatkowo ozdobione są różnymi figurami. Mogą to być postacie aniołów, elfów, figury eleganckich kobiet lub dzieci oraz figury zwierząt. Wykończenie takiej ramki zależy od stylu, który reprezentuje. Białe i delikatne ramki pasują do wnętrz shabby chic i romantycznych. Bogato zdobione i pozłacane ramki sprawdza się we wnętrzach art deco, a te pokryte brązem i zdobione motywami roślinnymi pasują do stylu secesyjnego. Każdy zatem może wybrać ramkę odpowiednią dla swojego wnętrza. 

zamknij