Brak produktów w koszyku.

Zaproś kwiaty do domu

Po długiej i mroźnej zimie, z radością witamy wiosnę. Wychodzące na rabatach pierwsze kwiaty, napawają radością i dają nadzieję na przyjemy dzień. Optymizm, który się w nas rodzi dzięki kolorowemu i pachnącemu otoczeniu kwiatów, chętnie przenosimy do naszych domów. Rośliny dodają życia naszym wnętrzom, sprawiają, że przyjemniej spędzamy w nich czas. Aby wykorzystać je wyeksponować, wybieramy piękne dekoracje ogrodowe takie jak wazy i donice, żardiniery, bądź kolumny, na których eksponujemy piękno roślin.  

Wybór roślin  

Większość roślin doniczkowych najlepiej czuje się w miejscu dobrze oświetlonym, lecz nie bezpośrednio nasłonecznionym. Nawet paprocie, bluszcze lub skrzydłokwiaty, powszechnie uważane za cieniolubne, wyglądają o wiele ładniej, jeśli zapewnimy im dostęp światła. Nie stawiajmy kwiatów na wysokich półkach lub podwieszonych pod sufitem, gdzie powietrze jest bardzo suche i ciepłe. Z powodzeniem można umieszczać kwiaty w widnej kuchni lub łazience. Jest tam zwykle bardziej wilgotno, a to świetnie współgra z naturą wielu odmian roślin. Do łazienki nadają się gatunki bagienne, na przykład cibora i sitowie. Z powodzeniem możemy umieścić tutaj paprocie, kalatee i krotony. Nie stawiajmy roślin w miejscach, w których będą nam przeszkadzały, gdyż narazimy je na stałe dotykanie i przesuwanie.  

Eksponowanie roślin

Czy kwiat będzie wyglądał dobrze w plastykowej doniczce w której go zakupiliśmy? Oczywiście, że nie. Zatem równie ważna jest oprawa oraz ekspozycja wybranej rośliny zgodnie ze stylem, jakim reprezentuje nasze wyposażenie wnętrz. „Dużym zainteresowaniem cieszą się u nas ręcznie malowane żardiniery, zdobione motywami roślinnymi w stylu secesyjnym. Ich krakelurowe szkliwo podkreśla historyczny charakter przedmiotu oraz piękno rośliny. Nasze wnętrze bardzo wzbogaci żeliwny kwietnik, czy kolumna, na której wystawimy kwiatka. Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie odpowiedniego rozmiaru koszta z kolekcji różanej, w którym ukryjemy nieciekawą donicę i wspaniale wyeksponujemy kwiatka. Rośliny wnoszą do naszego życia dużo pozytywnej energii, stąd warto o nich pamiętać w naszym domu. Nie muszą to być rośliny doniczkowe, dla pasjonatów tulipanów i róż, polecamy cięte kwiaty. W pięknym wazonie będą równie dobrze się prezentowały i ożywią nasze wnętrze nie tylko na wiosnę.      

zamknij