Brak produktów w koszyku.

Zegar, który nadaje rytm domowi

Żyjemy w ciągłym pędzie. Wszystko na swój wyznaczony czas, obowiązują nas terminy. Nawet w domu liczymy uciekające godziny. Przyzwyczailiśmy się do ciągłego sprawdzania „która jest?”. Nie czujemy się komfortowo, jeśli nie mamy w zasięgu wzroku zegara. Dlatego w naszych mieszkaniach lubimy mieć zegarki w różnych pomieszczeniach. Od kuchni po sypialnie. Jednak nie można w każdym z nich umieścić takiego samego. Nasz wybór powinien być ukierunkowany zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych.

„Jak w zegarku”

Obecnie możemy wybierać w ogromnej ilości wzorów i różnych stylach. Zegar powinien współgrać ze stylem danego pomieszczenia. Należy unikać mieszania lekkości i ciepła znanej z klimatów rustykalnych czy prowansalskich z zimnem i ostrością współczesnego minimalizmu czy ze stylem empire. Poza tak rażąco niezgranymi zestawami zawsze trzeba zastanowić się, czy nasz nowy zegar wpasuje się do wnętrza tak, jakby był w nim od zawsze. Oprócz dopasowania pod względem stylu, ważne jest także dobranie odpowiedniego koloru. Jeżeli nie chcemy stosować niemal zawsze pasujących, a jednocześnie niemal zawsze nudnych, zegarów w odcieniach między czernią a bielą, trzeba wybrać kolor współgrający z wystrojem. Nie musi być jednokolorowy. W kuchni najlepszy może okazać się zegar z motywem kuchennym (czajniczek, sztućce). wykonanym na przykład metodą decoupage. Ciekawym rozwiązaniem może być również zegar osadzony w zdobionej ramce lub osadzony w towarzystwie figurki przedstawiającej ludzką postać lub zwierzę. 

Zegar na miarę naszych potrzeb.

Wybór zegara powinien być uwarunkowany także ze względu na wielkość pomieszczenia, w jakim ma zostać umieszczony. Nie ma sensu stawiania dużego wolnostojącego  zegara w niewielkiej kuchni. Jeśli już dysponujemy takim zegarem lub koniecznie chcemy go mieć, lepiej będzie umieścić go w obszernym salonie. W pokoju osobistym, czy sypialni wystarczającym może okazać się zegar stawiany na półce lub szafce. Bez wątpienia najbardziej uniwersalny jest zegar wiszący, ale i tu nie jesteśmy skazani na zwykłą tarczę. Do dyspozycji mamy stylizowane zegary z kukułką, wahadłem, elektroniczne, kwarcowe… okrągłe, prostokątne, wieszane na dodatkowym ramieniu na wzór zegara dworcowego i wiele, wiele innych ciekawych rozwiązań. Tak szeroki wybór pozwala nam na zabawę z czasem w naszym domu. Wybranie idealnie dopasowanego zegara może ukoić przynajmniej część stresu związanego z jego upływem.

zamknij