Brak produktów w koszyku.

Jak wkomponować stary kredens do nowoczesnej kuchni, czyli łączymy meble z różnych epok.

Eklektyczny sposób łączenia ze sobą starych mebli z nowoczesnymi to niezwykły sposób na aranżację mieszkania, który coraz częściej jest wykorzystywany przez dekoratorów wnętrz. Jeśli sami chcemy w ten sposób urządzić nasze mieszkanie, musimy pamiętać o tym, że mimo wszystko jest to dość trudne połączenie, które nie każdemu wyjść musi. Nie wystarczy jedynie połączyć antyki z nowoczesnymi meblami oraz wnętrzem, żeby całość była spójna, potrzebne jest właściwe zachowanie proporcji oraz niesamowite poczucie stylu. W takim razie jak urządzić nowoczesne mieszkanie, które będzie jednocześnie pełne antycznych mebli w starym stylu, zachowując przy tym umiar mieszczący się w granicach dobrego smaku? Na co zwrócić uwagę podczas szukania odpowiednich mebli oraz jakie meble wybrać? Aż w końcu, jak wkomponować tytułowy stary kredens w nowoczesne wnętrza? Na te i więcej pytań odpowiemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Jak połączyć antyki z nowoczesnymi meblami i wnętrzami?

Aranżacja mieszkania opierająca się na współczesnej przestrzeni wypełnionej starymi meblami oraz dodatkami w stylu vintage to niezwykle oryginalny sposób na intrygującą całość. Aby wszystkie elementy prawidłowo ze sobą współgrały, należy odpowiednio je ze sobą zestawić. Zasada brzmi, że 80% wszystkich mebli powinny stanowić nowoczesne meble, natomiast pozostałe 20% miały to, by być antyki lub meble w stylu art deco, lub retro. Oczywiście możesz zdecydować samodzielnie, jak masz zamiar udekorować swoje nowoczesne wnętrze, ale uprzedzamy, że może okazać się to złym pomysłem. Zbyt duża ilość antyków w nowoczesnym wnętrzu może sprawić, że poczujemy się przytłoczeni w tego typu pomieszczeniu, ponieważ antyki dosłownie i w przenośni są zbyt ciężkie. Natomiast jesli mamy zamiar lekko zaakcentować charakter mieszkania, używając pojedynczych starych mebli to świetny pomysł, dzięki któremu mieszkanie zyska niepowtarzalnego charakteru. Oprócz zasady na temat proporcjonalnej ilości nowoczesnych mebli do antyków istnieje jeszcze kilka istotnych kwestii tj.:

  • antyki najlepiej prezentują się na białych ścianach, na nich można je najlepiej wyeksponować.

  • podłoga oraz ściany są utrzymane w jasnej tonacji (biele, beże i szarości).

  • w nowoczesnym salonie wyjątkowy charakter pojedynczych mebli w starym wydaniu podkreślą proste, nowoczesne bryły, na których tle oryginalne antyki będą się wyróżniały.

Wkomponować stary mebel w nowoczesnym wnętrzu, przydatne wskazówki.

Wcale nie musisz być projektantem wnętrz i posiadać nie wiadomo jak bardzo rozbudowanego zmysłu estetyki, żeby być w stanie urządzić ze smakiem eklektyczne wnętrze, pełne mebli w pomieszanych stylach. Przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, które mogą Wam się przydać podczas aranżacji, wprowadzając harmonię do wnętrza, jednocześnie unikając uczucia przesytu i przytłoczenia.

  • Złota zasada, którą należy się kierować, łącząc stare meble z nowoczesnymi to proporcja 20% do 80%. Polega ona na tym, że wśród wszystkich mebli, które mamy w mieszkaniu należy wykorzystać tylko 20% z nich jako antyki, pozostałe 80% powinno być utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Dzięki temu mieszkanie zyska niepowtarzalnego charakteru i nie zostanie zdominowane przez meble w stylu retro.

  • Meble można ze sobą łączyć na zasadzie kontrastu i np. stylizowany drewniany stół w jadalni zestawić z nowoczesnymi krzesłami oraz tymi znalezionymi na targach staroci, do retro kredensu w kuchni możesz dobrać nowoczesną kuchenną zabudowę, a do salonu w nowoczesnej aranżacji przydadzą się antyki tj. fotele albo komoda w dobrym stanie.

  • Antyki najlepiej dobierać do minimalistycznych wnętrz w nowoczesnym mieszkaniu, zarówno pod względem urządzenia, jak i kolorystyki. Wtedy można je idealnie wyeksponować i podkreślić ich unikalność.

  • Można dobrać także antyki na zasadzie podobieństwa i zestawić ze sobą te w tym samym odcieniu albo z tym samym motywem w geometryczne wzory, ważne, żeby miały one jakiś motyw wspólny.

  • Doskonale sprawdzi się element wyposażenia, który będzie kolorystycznie nawiązywał do reszty wnętrza, np. drewniany zegar do podłogi w podobnym odcieniu w nowoczesnym mieszkaniu wyposażonym w jasne meble.

Stare meble w nowoczesnych wnętrzach - propozycje modnych aranżacji

Meble w stylu vintage i retro są coraz częściej wykorzystywanym elementem we współczesnej aranżacji wnętrz, które idealnie sprawdzą się nie tylko we wnętrzach eklektycznych, ale też idealnie ozdobią mieszkania w aktualnie najmodniejszych stylach. Należą do nich skandynawski, industrialny oraz prowansalski i rustykalny, które od jakiegoś czasu zdecydowanie przodują wśród najbardziej popularnych aranżacji. We wnętrzach w stylu skandynawskim przoduje zdecydowanie białe drewno. Warto więc zainwestować w autentyczny mebel pochodzący z dawnych lat i przemalowaniu go na kolor biały lub oddanie go do fachowca, który się tym zajmie bez obaw, że coś poszłoby nie tak. Stary kredens albo komoda w nowym wydaniu przykuje szczególną uwagę w salonie lub jadalni, stając się najbardziej okazałym elementem pomieszczenia. Styl industrialny rządzi się zupełnie innymi prawami, króluje tam połączenie drewna, betonu i metalu oraz surowe wykończenia. Chcąc tchnąć nowe życie do chłodnego wnętrza, możesz wykorzystać stylowe dodatki np. w postaci oświetlenia i możesz zamontować do salonu kryształowy żyrandol, albo wkomponować stary abażur w nowoczesnym wnętrzu. Natomiast styl rustykalny oraz prowansalski są najbliższe stylistyce retro i z powodzeniem można wpleść w aranżacje ich elementy. Jako że styl retro jest bardzo bliski obu tym motywom, większość mebli może być utrzymana właśnie w tej stylistyce. Dodatkowo wyposażenie salonu urozmaicą wszelkie dekoracje znalezione w sklepach z antykami oraz pchlich targach jak lustra, wazony, a stare okiennice można wykorzystać jako ciekawe zaadaptowanie lustra.

W ArtDecor24 znaleźć można wiele mebli i dodatków w stylu retro, które z pewnością sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Sprawdzając naszą ofertę, będziesz mieć duży wybór mebli stylizowanych na te z dawnych lat, które z pewnością będą w stanie odmienić twoje nowoczesne pomieszczenie i dodać mu nieco oryginalności. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wkomponować stare meble w swoim pokoju dziennym i szukasz właściwych dla siebie, lepiej nie możesz wybrać. Nasza atrakcyjna oferta z pewnością Cię zainteresuje.

zamknij