Brak produktów w koszyku.

ŻARDINIERY

  • Wyświetlanie
  • Sortuj wg
  • Cena
Ilość produktów: 2

Wyrafinowane, eleganckie i niezwykle dekoracyjne żardiniery porcelanowe i ceramiczne to artykuły dla osób ceniących klasykę i luksus. Pięknie zdobione motywami kwiatowymi oraz subtelnymi figurami kobiet są niezwykle wytwornym artykułem dekoracyjnym. Nie ważne czy żardiniery stylowe postawimy w klasycznym czy nowoczesnym salonie, w każdym z nich będą wyglądały imponująco i efektownie.

Ilość produktów: 2

Co to są żardiniery, do czego służy żardiniera?

Żardiniera (fr. jardinière) wywodzi się z Francji a jej pierwotną rolą i przeznaczeniem było eksponowanie kwiatów.

Przekładając to dzisiejszy język, żardiniera to nic innego jak stylowy i elegancki kwietnik, jakże inny od tego, co możemy kupić w marketach budowlanych i innych miejscach. Jeżeli nie chcemy wykorzystywać żardiniery w tej roli możemy użyć jej jako dodatkowego elementu dekoracyjnego wnętrza i wypełnić ją na przykład świeżymi, pięknymi owocami, które będą nie tylko wspaniale wyglądać, ale i pachnieć.

Żardiniery największą popularnością cieszyły się w okresie od drugiej połowy XVIII do pierwszej połowy XX wieku, jednak nie oznacza to, że dziś są to przedmioty niemodne. Żardniera, tak jak wiele innych rzeczy straciły na swojej popularności, ale jednocześnie zyskały dzięki temu jeszcze więcej stylowego, eleganckiego i luksusowego charakteru.

Żardiniera - powiew historii w naszym domu

Nowoczesny kierunek w urządzaniu wnętrz ma coraz więcej przeciwników, zarzucających mu zimny i bezduszny minimalizm, meble z masowej produkcji kiepskiej jakości i wyglądające podobnie przedmioty. W sklepie internetowym Artdecor24 proponujemy zupełnie inną jakość - wracamy do starych sprawdzonych rozwiązań, promujemy przedmioty nieco już zapomniane, przywracamy pamięć zabytkowym artykułom i meblom. Z tych powodów stworzyliśmy oryginalną kategorie – stylowe żardiniery, w której umieściliśmy niezwykle oryginalne, pięknie wykonane ozdobne żardiniery. 

Żardiniery w ofercie artdecor24.pl

Oferujemy żardiniery w stylu secesyjny, idealnie pasujące do mieszkań w stylu klasycznym lub luksusowym. Wykonane są współcześnie, lecz inspirowane wzorem z XIX wieku. To przecież przedmioty, które lata świetności przechodziły w czasach eleganckich dworków, długich sukien i nienagannych obyczajów. Istotny jest materiał, z którego wykonana jest żardiniera. Jest to konglomerat ceramiczno-alabastrowy pokryty warstwą brązu lub porcelana. Naszym zdaniem porcelanowa żardiniera wygląda najpiękniej, jest imponująca i przyciąga uwagę swoim oryginalnym i luksusowym wyglądem.

Stylowa żardiniera porcelanowa jest delikatnie zdobiona motywami roślinnymi. Całość utrzymana w subtelnej kolorystyce. Romantyczny wzór i subtelność figurek sprawiają, że żardiniera prezentuje się niezwykle elegancko i z pewnością stanie się ozdobą każdej jadalni lub salonu. Żardiniery w ofercie ArtDecor24 wykonane są współcześnie według XIX – wiecznej stylistyki. Równie ciekawa jest ogromna żardiniera w stylu secesyjnym. Historyczny charakter tego przedmiotu podkreślony jest przez krakelurowe szkliwo.

zamknij