Brak produktów w koszyku.

TOALETKI STYLOWE Z LUSTREM

  • Wyświetlanie
  • Sortuj wg
  • Cena
Ilość produktów: 12

Elementem wyposażenia wnętrza, które nieodzownie kojarzy się z kobietami i ich dbaniem o wygląd i urodę są wszelkiego rodzaju toaletki, czyli meble łączące lustro z miejscem na przybory do makijażu i biżuterię. Najczęściej pojawiają się w sypialniach czy garderobach, dlatego ich wygląd i styl uwarunkowany jest wystrojem tych pomieszczeń. Dzięki tym skojarzeniom także wyobrażenie o wyglądzie toaletek jest głęboko ugruntowane wśród społeczeństwa, czyli są to raczej delikatne i subtelne meble, często stylizowane i zdobione według wyznaczników konkretnego stylu, chociaż nie zawsze tak musi być.

Ilość produktów: 12

Jak wybrać idealną toaletkę?

Toaletka to mebel, który powraca do łask. Znany jest nam głównie ze starych filmów oraz domów naszych babć, jednak obecnie coraz częściej pojawia się w nowoczesnych wnętrzach. Odpowiednio dobrana toaletka to nie tylko mebel praktyczny, ale przede wszystkim niezwykła ozdoba pomieszczenia.

Toaletka - mebel stworzony dla kobiety

Pod hasłem toaletka kryje się mebel stworzony dla kobiety. Toaletka zapewnia miejsce do przechowywania. Można w niej trzymać wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria do makijażu, szczotki, suszarkę, prostownicę, lokówkę itd. Zapewnia również miejsce do przechowywania biżuterii – kolczyków, bransoletek, wisiorków czy pierścionków. W jednym miejscu kobieta może trzymać wszystkie akcesoria, które potrzebne są do przygotowania makijażu, może go tam wykonać oraz wybrać dodatki do stroju. Dlatego przy wyborze toaletki trzeba brać pod uwagę ilość posiadanych rzeczy. Najlepiej wybrać mebel, który posiada jak najwięcej zamkniętych szuflad, półeczek oraz spory blat. Niezbędne do kompletu z toaletką jest również lustro.

Gdzie powinna stać toaletka?

Przy wyborze należy również wziąć pod uwagę ilość miejsca, które możemy na nią przeznaczyć. Najpierw trzeba się zatem zastanowić, gdzie stanie nasza toaletka. Wiele zależy od możliwości mieszkania. Niektóre kobiety decydują się na toaletkę w łazience – pod warunkiem, że jest ona odpowiednio duża. Zdecydowanie najlepiej jednak prezentuje się toaletka w sypialni. Podkreśla klimat tego wnętrza i jest najpraktyczniejsza. Toaletka może również stanąć w garderobie. W ten sposób tworzymy osobne pomieszczenie, w którym przygotowujemy się do wyjścia. Toaletka musi być takiej wielkości, by pasowała do danego wnętrza i umożliwiała swobodne z niego korzystanie. Najważniejsze jest, by znajdowała się jak najbliżej okna. Naturalne światło z pewnością ułatwi wykonywanie makijażu. Musi również znajdować się w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Wybór zależny jest również od wystroju wnętrza. Toaletka ma być dopełnieniem aranżacji. Dlatego pod uwagę bierzemy styl danego wnętrza oraz kolorystykę. Odpowiednią toaletkę dobierzemy do wnętrza romantycznego, stylu shabby chic, wnętrza nowoczesnego czy klasycznego. Aby pasowała do określonej aranżacji, musi być wykonana z odpowiedniego materiału, odpowiednio wykończona i ozdobiona. 

zamknij