Brak produktów w koszyku.

STYL EMPIRE (STYL CESARSTWA) - MEBLE I DEKORACJE W STYLU EMPIRE

  • Wyświetlanie
  • Sortuj wg
  • Cena
Ilość produktów: 19

Styl Empire (znany też jako styl cesarstwa) powinien słusznie kojarzyć się z okresem panowania Napolena I. To późna forma klasycyzmu, która z bezpośredni sposób odwoływała się do starożytności. Styl Empire to więc liczna ornamentyka, monumentalizm i bogactwo, często występują w nim również motywy egipskie.

Styl Empire to propozycja dla tych, którzy podziwiają grecki kanon piękna – również ten w architekturze. Sklep ArtDecor24 proponuje zarówno meble, jak i dodatki, które przypominają dekoracje, jakie mogły powstać w starożytnej Grecji. Stylowa żeliwna waza na kwiaty czy komoda w stylu empire to propozycja dla tych, którzy cenią sobie efektowne wnętrza i dodatki.

Ilość produktów: 19

Styl empire - elegancja i ekskluzywność

To nasza najbardziej ekskluzywna i dekoracyjna propozycja. Dział prezentujący meble i dodatki w stylu empire zawiera produkty zgodne ze stylistyką późnego klasycyzmu - to nurt sztuki dominujący na początku XIX wieku we Francji, później także w innych częściach Europy. Jako odmiana klasycyzmu, jest również do niego podobny – nawiązuje do antyku, czerpie inspirację ze starożytności i stawia na dekoracje. 

Styl empire a moda

Styl empire był nie tylko zmianą w architekturze i sztuce, ale również w modzie. Długie suknie empire są wykonane ze zwiewnego materiału. To wtedy narodziła się tak zwana linia empire, czyli odcięcie pod linia biustu. Taka swoboda była swoistą rewolucja po strojach charakterystycznych dla czasów epoki baroku i wcześniejszych.

Cechy stylu empire

  • styl empire był z jednej strony niezwykle luksusowy i reprezentacyjny, a jednocześnie surowy i pełen dyscypliny, o czym świadczy chociażby symetria, brak płynnych czy krzywych linii w projektach z tej epoki
  • masywność konstrukcji
  • ornamenty na meblach i dekoracjach (np. orły cesarskie czy tak zwany emblemat napoleona, którym w początkowo była... pszczoła, zastąpiona następnie ozdobną literą N

Czołowi przedstawiciele stylu empire

  • François-Honore Jacob-Desmalter
  • Georges Jacob
  • Charles Percier
  • Pierre François Louis Fontaine

Dodatki i meble w stylu Empire

W ofercie sklepu ArtDecor24 znajdują się bogato zdobione dodatki, meble i inne artykuły. Najbardziej dumni jesteśmy z imponującego żyrandola w stylu Empire – moc kryształków rozświetli każdy salon i sprawi, że nabierze on królewskiego charakteru. 

Czerwona sofa z wolutami wygląda jak przeniesiona wprost z XIX wieku, a jednak wykonana jest współcześnie. Elegancka tkanina w kolorze czerwieni i złota dodaje stylu i blasku. Wyjątkowo dekoracyjnymi meblami są także fotele i szezlongi w stylu Ludwika XV. Pokryte trwałą, ale jednocześnie ozdobną tkaniną meble reprezentują styl empire w najpiękniejszym znaczeniu tego słowa.

W kolorystyce stylu empire dominują jasne barwy i w tak skomponowanych wnętrzach meble wyglądają najpiękniej. Zamów już dziś, a my zrealizujemy zamówienie tak szybko, jak to możliwe. Oferujemy niskie ceny dostaw, a zamówione produkty pakujemy w bezpieczne i trwałe opakowania. Zapraszamy do zakupów i dzielenia się opinią o naszych produktach!

Narodziny nowoczesnego podejścia do projektowania wnętrz

Ciekawostką dotyczącą stylu empire jest to, że właśnie na początku XIX wieku narodziło sie nowoczesne podejście do projektowania wnętrz. Wcześniej wspomniani francuscy architekci wprowadzili modę, w której projektant odpowiadał za cały proces kreowania a nie tylko wybrane fragmenty.

Dzięki temu wnętrza zyskały więcej skoordynowanej elegancji, nie były już miejsca dla przypadkowej figury, a marmur był używany nie dlatego, że był drogi i reprezentacyjny, ale dlatego, że swoim wyglądem doskonale wpisywał się w wystrój wnętrza urządzane w stylu cesarskim.

Meble w stylu cesarskim do Twojego domu

Wybieramy dla Państwa tylko najbardziej stylowe i jakościowe produkty, aby przedstawić je w ofercie naszego sklepu. Urządzanie wnętrz ze smakiem to sztuka – sztuka, którą pragniemy nieco ułatwić poprzez różnorodną i korzystną cenowo ofertę. Odmień swoje mieszkanie, albo miejsce pracy – tak stylowe meble świetnie wyglądają w oryginalnych poczekalniach, kawiarniach czy pensjonatach. Zaszalej i spraw, by aranżacja wnętrza pozostawiła niezapomniane wrażenie na gościach. 

Przedmioty takie jak zegar z figurą Kobiety w sylu empire czy biały szezlong w stylu empire to propozycja na naprawdę atrakcyjne dekoracje mieszkanie, które można podarować bliskiej osobie. ArtDecor24 oferuje meble i dodatki najwyższej jakości, dlatego też dekoracje w stylu Empire stanowią propozycję dla tych, którzy marzą o stworzeniu wnętrza, które jest eleganckie i oryginalne.

zamknij